İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız Çok Sayıda Büro Memuru Alımı Yapılıyor! Başvuru Şartları ve Detayları Belli Oldu!

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde istihdam edilmek üzere KPSS şartı olmadan İŞKUR üzerinden çok sayıda büro personeli istihdam edilecek! İşte detaylar…

Emlak İş İlanları 04.06.2022 - 10:38 04.06.2022 - 10:41

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden çok sayıda personel alımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Türkiye genelinde farklı il ve ilçelerde kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren birçok kurum bünyesinde istihdam gerçekleştirilmesi hedefleniyor. KPSS şartı aranmadan başvuru yapabilecek adayların büro memuru kadrosunda yer alan ilanlara başvuru yapmaları için ilgili ilanda belirlenen genel ve özel şartları sağlamaları yeterli olacak. En az lise mezunu olmak üzere personel alımları devam ediyor.

İŞKUR Büro Personeli Alımı Hangi Şehirlerde Yapılacak?

İŞKUR üzerinden Türkiye’nin birçok farklı il ve ilçesinde çok sayıda büro personeli alımı yapılması hedefleniyor. 1.180 kişilik ilanının yayınlandığı platform üzerinden adayların ilgili şartları sağlamaları halinde başvurularını kolayca yapmaları sağlanacak. KPSS şartı aranmadan yapılacak başvurular kapsamında Antalya, İstanbul, Eskişehir, İzmir, Bursa, Kırşehir, Mersin, Samsun, Ankara, Kocaeli ve Sakarya başat olmak üzere Türkiye’nin birçok kentinde ilgili kurumlar tarafından alım gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Başvuru şartları Neler?

iskur-buro-personeli-basvuru-sartlari

İŞKUR üzerinden büro personeli kadrosu için başvuru yapacak adayların ilanda yer verilen şartları sağlamları gerekmektedir. KPSS şartı aranmadan, bulundukları şehirdeki güncel ilanlara başvuru yaparak vatandaşların istihdam edilmeleri sağlanacak. Özel şartların yanı sıra bazı genel şartları da taşımaları istenmektedir. Bu genel şartlar ise şöyledir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Görevine engel bir sağlık sorununun olmaması,
  • En az lise, ön lisans mezunu olmak,
  • Office programlarına hakim olmak vb.

İŞKUR Büro Personeli Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Adayların İŞKUR üzerinden büro personeli kadrosuna başvuru yapmaları için İŞKUR kayıtlarının bulunması gerekmektedir. İŞKUR e – Şube üzerinden kayıt sonrasında ilgili ekrana giriş yaparak profil oluşturma adımlarının tamamlanması ile başvuru yapılabilecek. e – Devlet üzerinden de sisteme giriş yaparak büro personeli kapsamında yer verilen ilanlara vatandaşların başvurularını iletmeleri mümkündür. Türkiye genelinde birçok farklı il ve ilçede alım yapılması hedeflenmektedir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@