İŞKUR'da İlan Edildi! Polonya'da Çalışacak Euro ile Maaşla Yurtdışı İş, İşçi Alım İlanı Var

Bir Türk firması Polonya'da bulunan fabrikasında görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Euro ile maaş verilecek olan personellerden temel şartları sağlamaları isteniyor. Tüm detaylar.

Finans 14.02.2022 - 10:43 14.02.2022 - 10:43 Mustafa Karagöz

Yurtdışında iş arayanlar için Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) yeni bir duyuru yayımlandı. 

Polonya'da faaliyet gösteren bir firma, Türkiye'den işçi alımı yapacağını duyurdu. İlana başvuru yapmak, yurtdışında çalışıp, Euro ile maaş almak isteyenler için yayımlanan duyuruda, adaylardan istenen tüm özelllikler madde madde ilan edildi. 

İŞKUR'DA YURTDIŞI İŞ İLANI YAYIMLANDI

İŞKUR'da ilan edilen duyuruya göre; söz konusu personel alım ilanı Biray Gıda tarafından yayımlandı. Polonya'da GFB Dairy Products adıyla faaliyet gösteren fabrikada görevlendirmek üzere yayımlanan duyuruda iki ayrı kadro bulunuyor. İşçi kadrolarından oluşan duyuruda Gıda Paketleme İşçisi ve Süthane Mandıra İşçisi alımı yapılacağı açıklandı. Firma her bir kadro için 15, toplam 30 personel istihdam edeceğini duyurdu. 

Firma personel alımlarına ilişkin açıklamasında "Grup Şirketimiz, GFB Dairy Products firmamızın Polonya’da bulunan ve Süt Ürünleri üreten fabrikamızda çalışmak üzere takım arkadaşı aramaktayız. Fabrikamızda üretim hattında görevlendirilmek üzere toplamda 15 bay/bayan çalışma arkadaşı alınacaktır." bilgisini verdi. 

işkur polonya iş ilanı

EURO İLE MAAŞ ÖDENECEK

İlanda yer alan özellikler kısmında, Polonya'da çalışmak için başvuru yapacak ve başvuruları kabul edilecek personellere işe başlamaları durumunda Euro ile maaş ödeneceği açıklandı. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu ilan için yayımlanan  Gıda Paketleme İşçisi ve Süthane Mandıra İşçisi kadroları için şartlar ortak. Her iki kadro için de firma adayların aşağıda yer alan koşulları sağlamalarının yeterli olacağını ilan etti. 

* İlana başvurular için yurt dışında konaklama ve çalışmaya uygun olmak şartının sağlanması ilk koşul.

* Kurum ikinci koşul olarak "Gıda üretimine uygun sağlık niteliklerine sahip olmak." maddesini açıkladı.

* Polonya'da çalışmak isteyenlerin sağlamaları gereken diğer koşul steril koşullarda çalışma ortamına uygun olmak olarak bildirildi.

* Adayların takım çalışmasına uygun olması gerekiyor.

* Bunun dışında adayların İngilizce konuşma ve yazma bilgilerinin olması tercih sebebi.

* Firma son şartında ise Türkiye de ve/veya başka bir ülkede peynir üreten kurumsal firmalarda 1 -3 yıl tecrübeye sahip olan adayların işe alım aşamasında tercih edileceğini açıkladı. 

BAŞVURULAR İÇİN İŞKUR EKRANI

işkur polonya iş ilanı 2

Yukarıda yer alan görselde ilana nasıl ulaşacağınız gösteriliyor. Bu kapsamda adaylar firmanın duyurusuna ulaşabilir, İŞKUR üzerinden yada firmanın belirttiği şekilde Polonya iş başvurusunda bulunabilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@