İŞKUR'da Yüzlerce İşçi İlanı! İnşaat Sektörüne Personel Alınacak

Normalleşme adımlarının atılmasının ardından çok sayıda inşaat firması Türkiye İş Kurumu üzerinden iş ilanı yayımladılar.

İŞKUR'da Yüzlerce İşçi İlanı! İnşaat Sektörüne Personel Alınacak

Normalleşme adımlarının atılmasının ardından çok sayıda inşaat firması Türkiye İş Kurumu üzerinden iş ilanı yayımladılar. En az okur yazar düzeyinden yayımlanan iş ilanlarında inşaat sektörüne ilişkin çok sayıda meslek grubundan personel alımı olacağı duyuruldu.

Emlak365.com olarak bizlerde bu personel alım ilanlarını kadro kadro derledik ve başvuruların nasıl yapılacağını aktardık. İşte Mart ayı ortası inşaat sektörü iş ilanları.

İŞKUR İNŞAAT SEKTÖRÜ İŞ İLANLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanlarında hem vasıfsız işçi, hem vasıflı personel hemde önlisans ve lisans düzeyi teknik personel kadroları bulunuyor. Firmaların en çok işçi aradığı meslek grubu ise beden işçisi pozisyonu oldu. Bunun dışında inşaat alanında farklı alanlarda görev yapacak personeller de aranıyor.

Kadro ve Kontenjan Detayları

İnşaat sektöründe iş arayanlar için yayımlanan onlarca duyuruda aşağıda yer alan kadrolarda personel alımları olacağı duyuruldu. Bu alımların çok büyük bir kısmı büyük şehirler için yayımlanırken Türkiye geneli 81 ilde personel alımı yapılıyor. İlanlarda yer alan kadrolar ise şunlar;

Beden İşçisi (İnşaat) 156

Diğer İnşaat Mühendisleri 2

Diğer İnşaat Teknisyenleri 6

İnşaat Ustası 2

İnşaat Bekçisi 3

İnşaat Boyacısı/Boyacı 14

İnşaat Demiri Bağlama Ustası 3

İnşaat Direktörü 1

İnşaat Elemanları Kalıpçısı (Elle) 15

İnşaat Elemanları Kalıpçısı (Makineyle) 1

İnşaat İşçisi 14 İnşaat Kalfası (Genel) 3

İnşaat Mühendisi 74

İnşaat Teknolojisi Teknikeri 61

İnşaat Teknolojisi Teknisyeni 5

İskele Kurucusu-İnşaat (Metal Veya Ahşap) 5

Nezaretçi ve Ustabaşı/Formen (İnşaat İşleri) 4

Şantiye Şefi-İnşaat 6

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar öncelikle İŞKUR'un web sitesinden iş ilanları arama sayfasına gidecekler. Buradan iş aradıkları meslek ve yaşadıkları şehre göre arama yapacaklar. Ancak burada dikkatli olunması gereken nokta sadece kadro ve şehir seçilmesi. Diğer arama kriterleri boş kalsın. Bu sayede tüm ilanlara ulaşacaksınız. Daha sonra iş ilanlarına ulaşan adaylar ilanları inceleyecekler. Kendilerine uygun iş ilanı bulan adaylar başvurularını online yada firmanın başvuru kılavuzunda bildirdiği şekilde şahsen yapacaklar.