İŞKUR'dan Duyuruldu! Kamu ve Özel Sektöre Binlerce Personel Alınacak! Üstelik KPSS Şartı Aranmıyor!

İŞKUR üzerinden kamu ve özel sektör için binlerce yeni ilan Haziran ayında da dikkat çekti. Ortalama 4.250 – 7.000 TL arasında maaşla binlerce personel alınacak! İşte detaylar…

Finans 08.06.2022 - 17:38 08.06.2022 - 17:38

İŞKUR resmi sitesinden duyurulan yeni personel alımı ilanlarına göre birçok farklı kadroda çok sayıda personel alımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Gelir İdaresi Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı, TÜİK, belediyeler ve daha birçok farklı kurum için alım gerçekleştirilmesi hedefleniyor. KPSS şartının aranmadığı ilanlar arasında temizlik personelinden koruma ve güvenlik görevlisine, anketörden diğer farklı birçok meslek grubu için 81 ilde alım yapılacak.

İŞKUR 2022 Güncel İş İlanları  

son-3-gun-kaldi-turkiye-is-kurumu-iskur-200-personel-alimi-basvurusu-devam-ediyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden Türkiye genelinde sayısız kurum için farklı kadro unvanlarında personel istihdamı gerçekleştirilmeye devam ediyor. Açık iş sayısı Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 82,1 oranında artış gösterdiği ifade ediliyor. Söz konusu artış ile bir önceki ayda 229 bin 714 seviyesi görüldü.

Destek personeli, beden işçisi, ön muhasebe elemanı, büro personeli ve daha birçok farklı kadro için adayların başvuru yapabilmeleri mümkündür. İlgili şartları sağlayan adayların Haziran ayı içinde İŞKUR e – Şube üzerinden açık iş ilanlarını görüntüleyerek başvurularını yapmaları mümkündür. Güncel iş ilanları arasından uygun pozisyonlar için gerekli şartları sağlayan adayların KPSS şartı olmaksızın da başvuruların birçok ilana yapmaları mümkündür.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

İŞKUR personel alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların alım yapılacak her bir kadro için belirlenen özel şartları sağlamaları gerekmektedir. Adayların ilgili İŞKUR ilanlarına başvuru yapmaları için belirlenen genel şartların dışında İŞKUR kaydının da olması gerekmektedir. ‘’esuba.iskur.gov’’ adresi üzerinden kayıt işlemlerinin yapılarak yine aynı web sayfası üzerinden güncel iş ilanlarını yer verildiği sayfalara erişim sağlanabilir. Meslek ve il/ilçe tercihlerini yapan adayların uygun oldukları güncel ilanlara başvuru yapmaları mümkündür.

Başvuru yapacaklarda aranacak genel şartlar ise kısaca şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,,
  • İŞKUR kaydı bulunmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli, yaşlılık vs. aylığı almamak,
  • İlanda belirlenen özel şartları taşımak vb.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@