İŞKUR'dan Ev Hanımlarına Evde Ek İş İmkanı İle 800 Lira Maaş İmkanı Doğru Mu?

İŞKUR'dan ev hanımlarına 800 lira maaş haberi büyük yankı uyandırdı. Evde kına paketleme, zarf katlama gibi iş imkanları ile ev hanımlarına evde ek iş imkanı haberleri doğru mu?

GÜNDEM 25.03.2019 - 15:28 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

İŞKUR'dan ev hanımlarına 800 lira maaş haberi büyük yankı uyandırdı. Evde kına paketleme, zarf katlama gibi iş imkanları ile ev hanımlarına evde ek iş imkanı haberleri doğru mu?

İŞKUR ev hanımlarına evde ek iş imkanı televizyon kanallarının haber sitelerinden ulusal gazete ve büyük haber ajansları da olmak üzere pek çok kanaldan yayıldı. Geçim sıkıntısı çeken ev hanımları için büyük sevinç yaratan haber ne yazık ki doğru çıkmadı. Gelen çok sayıda yorum ve mesajın ardından emlak365.com olarak İŞKUR ile yaptığımız görüşmelerimizde böyle bir projenin bulunmadığı bilgisini edindik. İŞKUR Ev Hanımlarına Evde Ek İş İmkanı Sunacak Mı?Hayır, ne yazık ki şu anda böyle bir proje bulunmuyor. İŞKUR tarafından yapılan açıklamada sadece resmi İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılan haberlere itibar edilmesi, bu kanalın dışında yapılan haberlere itimat gösterilmemesi istendi. İlerleyen günlerde böyle bir proje hayata geçirilirse söz konusu ilan İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacak!İŞKUR Tarafından Açıklandığı İddia Edilen İlan Nasıldı?İŞKUR evde iş imkanı fırsatından yararlanmak isteyen ev hanımları ilgili ilanın yayımlanması ile beraber kendilerine en yakın İŞKUR şubesine giderek İŞKUR evde ek iş başvuru formu dolduracaklardı. Bu form doldurulurken formu dolduran ev hanımının eğitim sertifika belgeleri ve belgeleri meslek danışmanı tarafından kayıt edilecek. Bunun ardından iş başvuru formu dolduran kadının cep telefonu ve iletişim bilgileri kayıt edilecek. Ardından sisteme giren iş bilgileri sürekli olarak oluşturulan havuzda uygun nitelikleri olan kadınlarla eşleştirilecek ve bu kadınlara SMS ile kısa mesaj gönderilerek işler gönderilecek. Ev hanımı bu işleri yaptıkça iş başı para kazanacak. Evde Kına Paketleme, Evde Nikah Şekeri Yapma ve Poşet Katlama Gibi İşler Yapılacak!Kadınlara İŞKUR üzerinden evde kına paketleme, evde nikah şekeri yapma, poşet katlama, mandal montajı, takı tasarımı, bitki çayı paketleme, evde sabun yapma, tırnak kutulama ve cetvel seti hazırlama gibi işler yapacaklar. Yapılan her iş başına para ödemesi yapılacak. Kadınlar bu işler sayesinde günde 3-4 saat çalışacak ve ayda minumum 600 lira maksimum 800 lira ek gelir kazanma hakkı elde edecekler. Bu sayede hem ekonomik özgürlüklerini kazanacaklar hem de aile ekonomisine katkıda bulunacaklar. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@