İŞKUR'dan İşe İhtiyacı Olanlara Yeni İlanlar! 81 İlde KPSS'siz, En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 81 ilde birçok farklı kadroda binlerce kişiyi istihdam etmeyi hedefliyor. Deneyimli deneyimsiz acil iş arayan herkes başvurabilecek. İşte detaylar…

Emlak İş İlanları 30.04.2022 - 13:23 30.04.2022 - 13:26 Duygu Dilan Duman

İŞKUR üzerinden her yıl olduğu gibi 2022 yılında da çok sayıda personel alımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Giderek artan işsizlik rakamlarının ardından acil işe ihtiyaç duyan birçok vatandaşın İŞKUR üzerinden yapacakları başvurular ile bir işe sahip olmaları sağlanması hedefleniyor. En az lise mezunu 22 binden fazla beden işçisi alımı Türkiye genelinde yapılmaya devam ediyor.

İŞKUR 81 İlde Personel Alımı Yapıyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 81 ilde çok sayıda işçi alımı gerçekleştirmeyi hedefliyor. 2022 yılı için Nisan ayının sona ermesiyle Mayıs ayı için yayınlanan birçok ilanda kamu ve özel sektör bünyesinde beden işçisi kadrosunda 22 binden fazla personel alımı yapılması hedefleniyor. Adayların söz konusu ilanlara başvuru yapabilmeleri için alım yapılacak ilgili kadro için belirlenen genel ve özel şartları sağlaması gerekmektedir. Söz konusu şartları sağlamayan adaylar başvuruda bulunmayacaktır. Beden işçisi kadrosunda yapılacak alımlar için belirlenen özel şartlar değişiklik gösterebilir.

İŞKUR Lise Mezunu İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılacak?

OGM-İşçi-Alımı-İŞKUR-Başvuru-Ekranı-Form-Doldurma-Sayfası

Türkiye İş Kurumu üzerinden iş başvurusunda bulunmak için adayların İŞKUR kaydının bulunması gerekmektedir. İŞKUR’a kayıtlı olmayanların başvuramayacakları bu ilanlar için elektronik ortam üzerinden de işlem yapılabilmektedir. ‘’esuba.iskur.gov’’ adresine giriş yaptıktan sonra, ‘’Meslek’’ bölümünden işçi kadrosunda yer alan ilanları seçerek Türkiye geneli veya ile göre arama yapılabilmektedir. Aktif kamu ve özel sektör iş ilanları arasından adayların başvurularını yapması mümkündür.

İŞKUR İş Başvurusu Şartları Neler?

İŞKUR üzerinden ilgili kadro için başvuru yapacak adayların belirli bir takım genel şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu genel şartların yanı sıra adaylardan ayrıca alım yapılacak pozisyona göre özel şartlarda istenebilir. Genel başvuru şartları ise şöyledir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az lise mezunu olmak,
  • 18 – 45 yaş arasında olmak,
  • Vardiyalı çalışma sistemine uyumlu olmak,
  • İlanda yer alan özel diğer şartları sağlamak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@