İslam Memiş Altın Alacakları Uyardı! Bu Fiyatlardan Almayın Düşecek İşte O Rakam

Altın fiyatlarında yaşanan yükselmenin devam edip etmeyeceğini merak eden yatırımcılar için Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten analiz geldi. Memiş altın fiyatlarının düşeceğini işaret etti.

Finans 18.10.2021 - 17:41 18.10.2021 - 17:41 Mustafa KARAGÖZ

Son dönemlerin gözde yatırım araçlarından birisi de altın oldu. Özellikle dolar kurunda yaşanan yükselme, altın fiyatlarının yukarı yönlü hareketinin desteklenmesini sağladı. Bu durum gram altıın 530 TL bandına kadar çıkmasını sağladı. 

Peki bu dönemde altın yatırımı yapılır mı? Para piyasaları uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarına dair değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

ALTIN YATIRIMI YAPMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş kendi sosyal medya hesabı üzerinden altın fiyatlarının yönüne dair değerlendirmelerde bulundu.

Memiş değerlendirmelerinin başında 21 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan Para Politikaları Kurulu toplantısından çıkabilecek kararlara değindi. Altın fiyatlarının son günlerde dolar kurunun desteği ile çok yükseldiğini ifade eden Memiş, altının önümüzdeki günlerde yeni bir alım fırsatı sunacağını iddia etti.

altın alınır mı 18 ekim (1)

Analizlerinde altın almak isteyenlerin beklemesinin doğru olabileceğini ifade eden İslam Memiş, ons altın üzerinden değerlendirmelerine devam etti. Memiş küresel piyasalarda ons altının önümüzdeki dönemde baskı altında kalabileceğini söyleyerek şuan 1768 dolar bandında bulunan ons altının 1730 dolar bandına kadar çekilebileceğini öngördü.

ALTIN ALACAKLARA UYARI

Daha sonra FED kararları ile ons altının yükselebileceğini ifade eden İslam Memiş "ABD Merkez Bankası’nın faiz kararı haftasında tekrar 1800 doların üzerini test etme olasılığı güçlü. Yani yatırımcılar altının ons fiyatında aşağıda 1730 dolar seviyesini destek, yukarıda ise 1800 dolar seviyesini direnç seviyesi olarak kabul edecek. Gram altın dolar kurunun etkisiyle 526 seviyesinde özellikle altının ons fiyatındaki bu gerileme devam ettikçe gram altın fiyatında 509 TL altında sevyelere sarkmalar mümkün olabilir." ifadelerini kullandı.

altın alınır mı 18 ekim (2)

ALINMASI GEREKEN RAKAMI AÇIKLADI

Değerlendirmelerinin devamında ise bu dönemde altın ve döviz alınmayacağını söyleyen İslam Memiş fiyatların yüksek olduğunu düşündüğünü ve yeni bir alım fırsatı oluşacağını söyledi. Altın alacakların ne zaman altın almaları gerektiğine dair kendi görüşlerini paylaşan Para Piyasaları Uzmanı Memiş "Altın almayı ihmal etmiş ve Türk Lirası’nda kalmış olan yatırımcılar gram altında 500 – 508 TL aralığını beklemesi gerektiğini düşünüyorum" dedi 

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına dair yapılan değerlendirme haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@