İslam Memiş Altın Piyasaları İçin Son Tahminini Yaptı! Uzun Vade Düşünenler İçin Altın Fiyatlarında Son Durum...

Ünlü piyasa uzmanı İslam Memiş tarafından altın yatırımcılarına net açıklamalar geldi. ‘’Son alımı yapıp uzun vade yapardım’’ diyen İslam Memiş’ten güncel altın tahmini…

Finans 30.04.2022 - 12:04 30.04.2022 - 12:06 Duygu Dilan Duman

Altın fiyatları geçtiğimiz haftaya düşüş eğilimi ile başlamasının ardından yüksek fiyattan altın alan birçok yatırımcı endişelenmeye başlamıştı. Ancak Cuma günü hafta kapanışında gelen yeni hareket ile yeninden bir toparlanma eğilimi görüldü. Konuya ilişkin kritik değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş ise altın ve gümüş fiyatlarında yaşanan bu hareketlilikleri değerlendirdi.

İslam Memiş’ten Uzun Vade Altın Düşünenlere Uyarı!

Altın fiyatlarında hafta boyunca dalgalı seyir izlenmişti. Yönünü kısa bir süre önce tekrar yukarı çeviren altın fiyatları yeniden 900 lira seviyesine ulaştı. Ons altın fiyatları ise 1.900 dolar seviyesine doğru harekete geçti. İsabetli tahminleri ile öne çıkmayı başaran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ‘’ben son alımının buradan yapar uzun vade beklerdim’’ diyerek yine kritik bir değerlendirmede bulundu.

Gram altının 890 lira bandına ve ons altının ise 1,877 dolar seviyesine ineceğine dair 4’üncü ve son alım için haber vereceğini ifade eden İslam Memiş, aşağı yönlü risk yüksek olsa da kendisi için bu seviyenin final olduğuna dikkat çekti. Öte yandan bu tahminin haftalık, günlük veya kısa vadeli yatırım için uygun olmadığını dile getirdi. Öte yandan görüşlerinin kişisel olduğu ve yatırım tavsiyesi olmadığını da vurguladı.

Gram Altın Ne Kadar?

gram altın-1

30 Nisan Cumartesi günü itibariyle hafta sonu altın fiyatları sakin seyretmeye devam ediyor. 905 TL seviyesinden işlem gören gram altın, bayram haftasında, son günlerde yaşanan düşüş eğiliminin yerine yeniden yükselişe geçti. Ons altın fiyatlarının 1.897 dolar seviyesine ulaşmasının ardından gram altında da yukarı yönlü hareket görülüyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatlarında da hafta sonu fiyatları dikkat çekti. 1.499 TL seviyesinde hafta sonu itibariyle seyreden çeyrek altın fiyatlarında bayram sonrasında hareket merak ediliyor. Altın fiyatlarında ve diğer piyasalarda ise riskler devam ediyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@