İslam Memiş Altın ve Dolar Fiyatının Her An Çakılabileceğine Dikkat Çekti! Altın ve Doları Olan Buna Dikkat Etsin!

Finans Analisti İslam Memiş, piyasaları hareketlendirecek çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Altın, dolar ve ekonomiye ilişkin bu detaylara dikkat! İşte piyasalarda son durum…

Finans 08.06.2022 - 11:22 08.06.2022 - 11:25

İsabetli piyasa tahminlerinin sahibi İslam Memiş, hükümet tarafından yeni bir ekonomik paketin açıklanacağına dair tahminler geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da açıklamalarından her an bu yönde bir paket açıklanabileceğine işaret eden İslam Memiş, yatırımcıları bu tür durumlara karşı uyarıyor. Olası bir paket açıklaması sonrasından ani geri çekilmelere karşı mağduriyet yaşamamak için altın ve döviz yatırımı olanların temkinli olması gerektiğini ifade etti.

Altın ve Dolarda Her An Geri Çekilme Olabilir!

İslam Memiş’in tahminlerine göre altın ve dolar fiyatında her an bir geri çekilme yaşanabilir. Yeni haftaya hareketli başlayan ve yönünü tekrar yukarı çeviren dolar ve altının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından yeni bir paket gelebileceği izlenimi olduğunu ifade eden İslam Memiş, paket açıklanırsa oluşacak geri çekilmelere karşı uyarıyor.

Altın ve Dolarda Ralli Devam Ediyor!

dolar düşecek chp erken seçim istiyor

Altın ve dolar fiyatlarında ralli devam ederken olası risklere karşı temkinli olunması yönünde uzman tahminleri gelmeye devam ediyor. Ons altında yaşanan baskılanmaya rağmen yurt içinde dolar/TL’nin yukarı yönlü harekete yeniden başlamasının ardından gram altın bin lira seviyesine ulaştı. 17 lira seviyesine dayanan dolar/TL’de ise yükseliş eğilimi devam ediyor.

Gram Altın 1.000 Lirayı Aştı!

Gram altın 8 Haziran Çarşamba gününe bin lira seviyesinin üzerinde başladı. Ons altın fiyatında geri çekilme olmasına rağmen dolar/TL’de yaşanan artış nedeniyle gram altın fiyatı 1.004 TL seviyesinden yeni güne başladı. 1.849 dolar seviyesine gerileyen ve aşağı yönlü hareket gösteren ons altına rağmen gram altında yükseliş devam ediyor.

Dolar/TL Ne Kadar?

Dolar kurunda ise yükseliş devam ediyor. Altın fiyatları başta olmak üzere dolar/TL’de yaşanan artış birçok farklı unsuru doğrudan etkilemeye devam ediyor. Hafta ortasında dolar/TL 16,90 TL sınırı ile yeniden 17 lira seviyesine dayandı. Kritik sınırın aşılması halinde dolarda sert yükseliş görülebilir.  

Emlak365 hiçbir yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığında yetkili kuruluş değildir. Emlak365’in haber kaynakları uzman tahminleri ve piyasa verileridir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@