İslam Memiş Altın Yorumu Son Dakika: Yön Arayan Altın Fiyatları İçin 2021 Yıl Sonu Gram Altın Tahmini!

Altın fiyatları iniş çıkışlı grafiği ile yön aramaya devam ederken para ve değerli madenler piyasası uzmanı İslam Memiş yeni altın yorumu ile 2021 yıl sonu gram altın fiyatı tahminini duyurdu.

Finans 12.09.2021 - 14:25 12.09.2021 - 14:28 Gülcan Özer

2021 yıl sonu gram altın tahmini geldi! 2020 senesinin birinci yarısında pandeminin estirdiği rüzgarları adeta fırtınaya çeviren altın fiyatları rekor üzerine rekor kırmış doları bile geride bırakarak en çok kazandıran yatırım aracı olmayı başarmıştı. Geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde başlayan altın fiyatlarındaki dalgalanma 2021 senesinin Ocak ayında büyük çöküşe dönüşürken gram altın hızla erimişti. 

Uluslararası piyasada aşı haberleri ile hızla düşen ons altın fiyatı iç piyasada dolar kurundan destek bulamayan gram altında çöküşü hızlandırmış, tarihin en hızlı düşüşü yaşanmıştı. Özellikle de küçük yatırımcılarda son derece sert satış baskısı yaratan düşüşün ardından gram altın zaman zaman toplanarak 500 lira bandını aşmayı başarsa da istikrarlı bir yükseliş tablosu yakalayamamıştı. 

ALTIN FİYATLARI ENFLASYON RAKAMLARI İLE BELİRLENECEK!

Gram altın fiyatı yaşadığı ani düşüş ve çıkışlarla kendisine yön aramaya devam ederken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son dakika altın fiyatları yorumu ile yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. 2021 yıl sonu gram altın tahmini için de ilk kez rakam açıklayan Memiş altın fiyatları için en kritik verinin Amerika tarafından açıklanacak olan enflasyon rakamları olduğunu dile getirdi. 

altın fiyatları 2021 yıl sonu tahmini

Amerika Ağustos ayı enflasyon rakamları için 14 Eylül gününü işaret eden Memiş, A Para kanalının canlı yayınında yapmış olduğu yorumlarda enflasyon riski yükseldikçe altın fiyatlarının desteklendiğini belirterek Amerika'nın açıklayacağı verinin bu nedenle çok önemli olduğunu dile getirdi. 

islam-memiş-altın-fiyatları-yorumu

2021 YIL SONUDA 1 GRAM ALTIN KAÇ TL OLUR, YIL SONU ALTIN FİYATI TAHMİNİ NE KADAR?

Ons altın fiyatının 1800 dolar seviyesinden uzaklaşmak istemediğine dikkat çeken İslam Memiş "Ons altın Salı günü kendine daha yeni bir yön belirleyebilir. Enflasyon rakamları yüksek gelirse, ons altın yükselişini 1850 dolar seviyesine kadar sürdürebilir. Ancak beklentilerin altında açıklanan bir enflasyon verisi söz konusu olursa, düşüş 1765 dolar seviyesine kadar geri çekilmeler görebiliriz" diyerek ons altın için yeni haftanın tahminini duyurdu. 

altın ne olur yıl sonu tahmini

Gram altın fiyatları için ise 478 - 488 lira bant aralığının korunduğunu belirten İslam Memiş 2021 yıl sonu gram altın tahmini olarak ise en kötü senaryoda dahi 520 - 540 TL fiyatlarını açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@