İslam Memiş Bitcoin Yorumu Son Dakika: Yükseleceği Tarihi Açıkladı!

Kripto para piyasaları bir kere daha son derece sert bir dalgalanma yaşarken Bitcoin 2 bin dolarlık şok düşüşü ile yatırımcısının bir kere daha hayal kırıklığı yaşamasına neden olmuştu.

Emlak Haberleri 07.06.2022 - 16:30 07.06.2022 - 20:38 Gülcan Özer

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından açıklanan agresif parasal sıkılaşma açıklamasının ardından ne yazık ki kripto para piyasaları sert bir düşüş yaşamıştı. Kripto paraların yakaladığı her yükseliş rüzgarının önü FED tarafından bir şekilde kesilirken 30 bin dolar sınırının üzerine çıkan bitcoin bir kere daha sert düşüş şoku ile sarsıldı. 

32 bin dolar sınırının hemen üzerine çıkmayı başararak yatırımcısının umutlanmasına neden olan Bitcoin dün yapılan yeni yasak açıklamalarının ardından yeniden yönünü aşağıya çevirmiş ve 29 bin dolar sınırına çekilerek 2 bin dolardan fazla günlük kayıpla şok etkisi yaratmıştı. Kripto paralarda yaşanan dalgalanma yatırımcısının umudunu kırarken elinde bitcoin olan yatırımcılar yükseliş olacak mı sorusuna yanıt aramaya başlamıştı. 

BİTCOİN NE ZAMAN YÜKSELİR, TEKRAR YÜKSELECEK Mİ?

Konu hakkında bir değerlendirmede Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapıldı. İslam Memiş yapmış olduğu açıklamasında bitcoin için yeniden yükseliş yaşanacak tarihi duyurdu. Amerikan Merkez Bankası FED tarafından açıklanacak olan faiz kararı sonrasında kripto paraların yeniden toplanacağını iddia eden İslam Memiş, 16 - 17 Haziran tarihlerinin ardından bitcoin için 42 bin dolarlık yeni direnç noktası oluşacağı uyarısında bulundu. 

Bitcoin için yükseliş serisinin başlanması için ilk olarak 35 bin dolar üzerinde kapanışa ihtiyaç duyulduğunu belirten İslam Memiş, FED faiz kararı sonrasında ise bu seviyenin yıkılması durumunda 42 bin dolar direnç seviyesinin zorlanmaya başlanacağını iddia etti. FED Haziran ayı faiz kararı tahmini olarak ise 25 baz puanlık faiz artışı beklediğini belirten İslam Memiş, bitcoin için yönün yukarı olacağını iddia etti. 

NOT: Bu haber İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, yatırım tavsiyesi değildir, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

 Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@