İslam Memiş düğün yapacaklara duyurdu! Alım fırsatı var altın yükselecek

Altın yorumları ile dikkat çeken İslam Memiş, düğün yapacak olanlar için 900 TL bandının alım fırsatı olduğunu söyledi. Memiş yazın altında yükselişin devam edeceğini düşündüğünü açıkladı.

Finans 23.04.2022 - 17:20 23.04.2022 - 17:20 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son sosyal medya paylaşımı ile altın fiyatlarını FED öncesi döneme göre yorumladı. Altın fiyatlarının önümüzdeki kısa vadeli süreçte nasıl şekilleneceği hakkında analizlerini paylaşan Memiş, yaz dönemi için yükseliş öngörüsünü korudu. 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK ALIM FIRSATI VAR

Altın fiyatları için kısa vadeli en önemli gelişme FED faiz kararı olacak. Amerikan Merkez Bankası FED, mayıs ayı kararları kapsamında faiz artırımına gidecek. Faiz artırımı dolar kuru ile birlikte altın piyasasında da dengeleri değiştirecek. 3 Mayıs Çarşamba ile 4 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek toplantı öncesi ise fiyat değişimlerine ilişkin İslam Memiş görüşlerini paylaştı. 

Altında alım fırsatı...

Önümüzdeki dönemde altın fiyatları için beklentilerini şuan ki fiyatlar üzerinden yorumlayan Memiş "İki kez test etmesine rağmen 900 TL altında da kalıcı olamayan gram, kısa vadede 900 TL biraz daha altında 880 TL gibi rakamlara geri çekilmelerin, altın borcu olan, düğün yapacak olan veya altın almak isteyen vatandaşlara alım fırsatı olacağını düşünüyorum." dedi. Memiş alım fırsatı bekleyenler için süre vererek Nisan ayının sonuna kadar hem ons bazında hemde gram altında çekilmeler olabileceğini ve almak isteyenler için bu geri çekilmelerin değerlendirilebileceğini ifade etti. 

Yaz dönemi için...

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, mayıs dönemi sonrası başlayacak olan yaz sürecinde altın piyasasından neler beklediğini de açıklayarak “Bir yanda küresel enflasyon endişeleri bir yandan da Rusya Ukrayna Savaşı`nın etkisiyle jeopolitik riskler var. Dolayısıyla tam altın fiyatları için destek olabilecek ortamdan geçiyoruz. Bu durum altın için yükselişin devamına işaret ediyor.” görüşlerini paylaştı. 

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmış olup asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@