İslam Memiş İkinci El Araç Alacakları Uyardı! Araç Fiyatlarının Düşeceği Tarihi Açıkladı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ikinci el araç satın alacaklara uyarıda bulundu. Memiş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada araç fiyatlarının ne zaman düşeceğini de açıkladı.

Finans 24.01.2022 - 09:21 24.01.2022 - 09:21 Büşra Uluşen

Aralık ayının son haftalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kur korumalı TL vadeli mevduat açıklamasından sonra 18 liraya yükselen dolar, bir gün içerisinde 11-12 lira bandına geriledi. 

Dolar kurunda düşüş yaşanmasıyla birlikte otomobil fiyatlarının düşmesi beklenirken ne yazık ki beklenen olmadı. Sıfır otomobil üreticileri dövizdeki düşüş sonrasında bir nebze fiyatları geri çekti ancak ikinci el piyasasında fiyatlarda herhangi bir düşüş olmadı. 

İSLAM MEMİŞ UYARDI!

Dolar kurundaki dalgalanma nedeniyle ikinci el araç piyasası neredeyse durma noktasına geldi. Vatandaşlar indirim beklerken, dolar tahminleriyle gündem yaratan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ikinci el otomobil alacak olanları uyardı.

İslam Memiş, ikinci el araç satın alacak vatandaşların acele etmemesini önerirken 2. el araç satışlarının durduğunun, bu durgunluğun Şubat'ta ikinci dip ile birlikte devam edeceğini söyledi. Memiş, ikinci el araç fiyatlarında Şubat-Mart arası dönemde en az yüzde 20'lik düşüş beklediğini söyleyerek vatandaşların ikinci el araç alma konusunda acele etmemesi gerektiğinin altını çizdi. 

islam memiş tweet1

islam memiş tweet2

İslam Memiş araç fiyatlarının yükselmesinde dolar kaynaklı iki sebebi de şöyle açıkladı:

islam memiş tweet

- '' 18'den 10'a gerilediğinde dolarda zarar edenler bozdurup araç alamadı.''

- '' 2.dip geldiğinde aracı değil doları cazip görecekler. Mevsimsel etki ve köpük fiyat buna dahil olunca yüzde 20'lik düşüş kaçınılmaz bana göre. Yok diyen varsa araç bol, buyursun alsın.'' dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@