İslam Memiş Yatırımlık Daire Nasıl Olmalı Açıkladı, Konut Amortisman Süresini Yarı Yarıya Düşürecek Formülü Verdi!

Konut yatırımı yapmak isteyen kişilere altın değerinde tavsiyeler veren İslam Memiş, yatırımlık daire önerisini açıkladı. Yatırımlık daire nasıl seçilir, en doğru konut yatırımı nasıl yapılır?

Emlak Haberleri 11.01.2022 - 15:34 11.01.2022 - 15:34 Gülcan Özer

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş konut yatırımı yapmak isteyen kişiler için önemli açıklamalarda bulundu. Konut yatırımı yapmak için en doğru ev seçimi ve konut amortisyon süresini kısaltmak için tüyolar veren İslam Memiş hem ev sahibi olmak hem de konut yatırımı yapmak isteyen kişilere yol gösterdi. 

Son dönemde altın fiyatlarında ve dolar kurunda yaşanan dalgalanmalara değinen İslam Memiş, bazı yatırımcıların yatırım için değeri yükselen emlak ve konut piyasasını da tercih ettiğini belirterek ev sahibi olmak isteyen kişilere yatırım yaparken dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Doğru konut yatırımı tercihi ile riskleri azaltmanın mümkün olduğunu belirten İslam Memiş, kira amortisman süresi içinde tavsiyeler verdi.

YATIRIMLIK DAİRE NASIL OLMALI?

Yatırım için ev almak isteyen kişilere uyarılarda bulunan İslam Memiş "İslam Bey ben bir ev alacağım, benim beğendiğim ev 1 milyon, 1,5 milyon TL dediniz. Ben o zaman size bir dur derim. 1,5 milyon liraya altı üstü 4 duvar o kadar para verilmez. Benim mantığım şu. Bir eve 1 milyon, 1 milyon 500 bin lira vereceğime 1+1 daire alırım, 3 tane alırım. Örnek vereyim. 

Bugün mahalle arasında 1 milyon liraya bir ev alıyorsunuz. Normal mahalle arasında bir dairenin kirası 2 bin - 2 bin 500 TL. Ama ben 350  ya da 400 bin liraya sıksam 3 daire alırım. Ben bu evleri 2 bin liraya kiraya versem 6 bin lira kira alırım. Aynı parayı verip ev aldık, siz 2 bin 500 TL kira geliri elde ediyorsunuz. Ben 6 bin TL. 

konut yatırımı tercihi

KONUT AMORTİSMAN SÜRESİ HESAPLAMA İÇİN SÜREYİ NASIL KISALTABİLİRİZ?

Ben riski azalttım. Siz orayı kiraya verdiniz, kiracı ile anlaşamadınız, kiracı kirasını ödemedi. Sizin 1 kiracınız var benim 3. Benim 1 kiracım kirasını ödemese de 2 kiracımdan kiramı alırım. Kitlesel yalnızlaşma yaşanıyor. 1+1 daireler önümüzdeki dönemlerde daha çok tercih edilecek. Büyük daireler yok. Yeni dünya düzeninde nakitsiz toplum, ailesiz bireyler, cinsiyetsiz gençler istiyor. Amerika'da kimliklerde artık cinsiyet bölümü yok. İsteyen boş bırakıyor. 

Yatırım amaçlı kiraya vermek isteyen kişilerin 3+1, 4+1 daire dubleks daire almalarına ben gülüp geçiyorum. Bugünkü minimum değerlerle ortalama kira dönüşü 15 senedir. Ama ben aldığım bütün kirayı altın ya da gümüş yapıyorum. Her yıl değeri yüzde 100 artan bir yatırım aracına yatırım yapıyorum bu da konut amortisman süresi için 15 yıl değil de 7,5 yıl anlamına geliyor" değerlendirmesinde bulundu.

konut amortisman süresi

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz, bu bilgiler ve bu haberde yer alan içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@