İslam Memiş Yeni Altın Yorumu Tahmini İle Tarih Verdi: Ya Uçacak, Ya Çakılacak Ama Mutlaka Kırılacak!

Altın fiyatları ne olur sorusuna yanıt İslam Memiş'ten geldi. İslam Memiş altın yorumu 2022 son dakika, 2022 yılında altın fiyatları tahmini, düşecek mi, yükselir mi, altında yön ne olacak?

Finans 12.01.2022 - 16:25 12.01.2022 - 16:34 Gülcan Özer

Altın fiyatları hem küresel piyasalar hem de iç piyasada yaşanan dalgalanmalara sert iniş ve çıkışlar yaşamaya devam ederken konu hakkında bir uzman yorumu da Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapıldı. İslam Memiş yapmış olduğu değerlendirmesinde altın fiyatlarında sert bir kırılma beklediğini dile getirdi. 

Şimdiye kadar yapmış olduğu başarılı tahminleri ile adını duyuran ve son olarak gram altın fiyatında yaşanan büyük çöküşü doğru tahmin ederek adını duyuran İslam Memiş son olarak bitcoin fiyatları içinde yine düşüş öncesi "balon patlayacak, sert düşecek" uyarısında bulunarak bir doğru tahmin daha gerçekleştirmişti. 

GRAM ALTIN 2021 YILINDA KAÇ LİRA GETİRİ SAĞLADI, YATIRIMCISINA KAÇ TL KAZANDIRDI?

Gram altına yatırım yapanların son 1 senede elde ettikleri getiriyi de açıklayan İslam Memiş, 2021 senesinin Ocak ayına 427 TL seviyesinden başlangıç yapan gram altının yıl içinde en yüksek 1.057 TL seviyesini gördüğünü, yılı ise 779 liradan tamamladığını belirterek altının bir yılda yatırımcısına 1 gram altında 328 lira kazanç sağladığını dile getirdi. 

islam memiş altın kırılacak

ALTINDA BÜYÜK KIRILMA GELİYOR! O TARİHTE ALTIN FİYATLARI YA ÇAKILACAK, YA UÇACAK!

2022 senesinde dolar kurundan ve altın fiyatlarından yeni rekor beklediğini dile getiren İslam Memiş, 25 Ocak tarihine dikkat çekti. 25 Ocak 2022 tarihinde Amerikan Merkez Bankası FED tarafından açıklanacak olan faiz kararını tüm küresel piyasaların beklediğini dile getiren İslam Memiş "Ons, aşağı yönlü kırılırsa dolar/TL kuru yukarı. Ons, yukarı yönlü kırılırsa gram altın yine yukarı. Gram altın, hem ons hem dolar/TL kuruna göre belirlendiğinden her türlü avantajlı bir yatırım aracı olacak" değerlendirmesinde bulundu. 

islam memiş altın yorumu-4

İSLAM MEMİŞ DOLAR KURU VE ALTIN FİYATLARI TAHMİNİ 2022!

2022 senesinde dolar kurunda yeni rekor beklentisi olduğunu belirten İslam Memiş, dolar kurunun beklediği gibi rekor kırması durumunda gram altının 1.450 TL seviyenini görebileceğini dile getirdi. 720 liraya kadar olan fiyat düşüşlerini alım fırsatı olarak değerlendireceğini belirten İslam Memiş, dolar için ise 13.80 TL seviyesinin üzerindeki hiçbir rakamda alım yapmayacağını söyledi. 

NOT: Haberimiz İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz. Haberimiz yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@