İslam Memiş'in Dolar Ve Altın Yorumları Şaşırttı! Dolar İçin Al, Altın İçin Bekle Analizi!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın ve dolar için kritik tespitlerde bulundu. Altın yatırımı yapmak isteyenlere dolar uyarısı yapan İslam Memiş dolar için vakit geldi ifadesini kullandı.

İslam Memiş'in Dolar Ve Altın Yorumları Şaşırttı! Dolar İçin Al, Altın İçin Bekle Analizi!

Finans piyasalarında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 30 Ağustos nedeniyle Türkiye'de bugün piyasalar kapalı olmasına rağmen yurt dışı piyasalarında işlemlere devam edildi. Altın ve dolar piyasası da bu bağlamda fiyatlanmayı sürdürdü.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yeni bir analiz yapıldı. İslam Memiş altın ve dolar yatırımı yapanlara veya yapmak isteyenlere kritik uyarılar yapan İslam Memiş yine oldukça ses getiren yorumlarla gündeme bomba gibi düştü.

İSLAM MEMİŞ DOLAR VE ALTIN YORUMU!

Dolarda yaşanan değer kayıplarına değinen İslam Memiş, “Doların hem küresel piyasalar da hem de yurt içi piyasasında değer kaybı yaşadığını görüyoruz. Zaman zaman yukarı yönlü hareket etse de henüz güçlü bir duruş sergilemekten oldukça uzak duruyor. Bu da Türk lirasının hanesine avantaj olarak yazılıyor.” dedi.

DOLAR ALIM FIRSATI VERİYOR

Doların artık alım fırsatı verdiğini söyleyen İslam Memiş, “Dolar kurundaki gerilemeler Türk lirasında bekleyenler, dövizle ticaret yapanlar ve dövize ihtiyacı olanlara alım fırsatı veriyor. 8,30 TL seviyesine kadar gerileyen bir dolar kuru var. Bu seviye çok önemli. Sert yükselişler görmüyoruz ve güçlü durabilen bir Türk lirası var.” ifadelerini kullandı.

DOLAR ALIP ALTIN YATIRIMI YAPMA ÖNERİSİ

Dolardaki düşüşlerin değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen İslam Memiş, “Şimdi önümüzde bir dolar kuru var. 8,80 TL'den 8,30 TL'ye kadar gerilemiş. Ben olsam bu ortamda nasıl hareket ederdim? Öncelikle dolar kuruna yüzde 50 oranında yatırım yapardım. Varlıklarımın yüzde 50'si ile dolar alırdım.

Ancak bu doları bir dolar yatırımı olarak düşünmezdim. Ons altın tarafındaki düşüşleri beklemeye başlardım. Aldığım dolarları ons altın düştüğünde altına çevirirdim. Hiç Türk lirasına girmeden bu çevirme işlemişni yapardım. Böylelikle alabileceğim altın miktarını yükseltirdim. Altın yatırımı esasında böyle yapılır. Türk lirası ile altın almayı kişisel olarak tercih etmem.” şeklinde konuştu.

ONS ALTIN YÜKSELECEK

Altın yatırımı yapanların ise fiyatlara çok takılmaması gerektiğini söyleyen İslam Memiş, “Altının bir yükseliş trendinde olacağını söylemiştik ve yılın son aylarını ifade etmiştik. Bunun çin biraz sabırlı olunması gerekiyor. Altın yatırımı yapanlar kısa vadede kazanç sağlamayı düşünmemeliler. Ons altın mutlaka yükselecektir. Orta ve uzun vadeli artım yatırımcıları kazançlı çıkacaklardır. Ons altının 2.000 dolar seviyesine doğru hareket edeceğine dair öngörümün arkasında durmaya devam ediyorum.” dedi.

Not: Haberimizde yer alan finansal değerlendirmeler tamamen ilgili ekonomiste ait kişisel yorumlardır ve yalnızca bilgilendirmek maksadıyla haberleştirilmiştir. Haberimizde ksinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Buraya bakarak yatırım kararı alınmamalıdır.

SONRAKİ HABER