İslam Memiş'ten ev ve araba alacaklara kritik uyarı: Tarih verip, bayram sonrasında olacakları açıkladı!

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, ev ve araba alacaklar için önemli bir uyarı yaptı. Memiş, alıcılar için tarih verdi.

Emlak Haberleri 23.06.2022 - 17:41 23.06.2022 - 17:41 Büşra Uluşen

Türkiye'de yüksek enflasyonun etkili olması nedeniyle konut ve otomobil fiyatları zirveye çıktı ve her gün artmaya da devam ediyor. Diğer ülkelerdeki Merkez Bankaları faiz artırımına giderken, Türkiye son 6 aydır faizi sabit tutma yönünde karar aldı. İç piyasa ise hükümet tarafından açıklanacak yeni pakete odaklanmış durumda. 

Altın, dolar ve emlak piyasasına ilişkin yaptığı yorumlarla adından söz ettiren İslam Memiş, ev ve otomobil almayı düşünenler için kritik uyarılarda bulundu. Yeni ekonomi paketine dikkat çeken Memiş, tarih vererek olacakları açıkladı. 

Ev ve araba fiyatları düşecek mi? Tarih verdi...

Haziran ayında ABD Merkez Bankası FED'in politika faizini 75 baz puan artırması ve sıkılaşma politikasını sürdürmesi nedeniyle piyasalar üzerindeki baskı artıyor. 

İslam Memiş hükümet tarafından açıklanmasını beklediği imar, tarım, yeniden yapılandırma ve konut ile ilgili paketin 2 ay içerisinde hazırlanacağını söylüyor. Vatandaşlara yeni açıklanacak paketi yakından takip etmelerini öneren Memiş, özellikle emlak ve otomotiv sektöründe bayram sonrasında önemli açıklamalar yapılacağı bilgisini paylaştı. 

islam memiş oto

'' Bayram sonrasına dikkat! "

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, emlak sektöründe balon fiyatların görüldüğünü ancak bayram sonrasında konut fiyatlarının düşeceğini söyledi. Hükümet tarafından alınacak yeni tedbirlerle birlikte ev ve araç alacak vatandaşların olumlu etkileneceği ancak alım yapmak için bayram sonrasının beklenmesi gerektiğini ifade etti. 

Hal yasası, Bitcoin, dijital bankacılık açıklamaları...

İslam Memiş, tarım projelerine dikkat çekerek tarımla ilgili bir projesi olanların Hazine arazilerini kullanabileceğini ve bunun için İstanbul çevresinde alanlar bulunduğunu söyledi. Hazine arazilerinin kiralanabileceğine dikkat çeken Memiş, gıdada enflasyonla mücadelede daha sistematik çözümler olması gerektiğini ve bu sebeple hal yasasını gündeme getirmenin doğru olacağını aktardı. 

Dünya genelinde resesyon riski oluştuğunu belirten Memiş, enflasyon rakamlarının artmaya devam ettiğini ve bankaların kendi dijital paralarını açıklamalarının belirli olabileceğini kaydetti. 

Son dönemde sert bir düşüş gerçekleştiren Bitcoin konusuna da değinen Memiş, Bitcoin'de 24 bin ile 26 bin dolar arasındaki yükselişin normal olduğunu, sert düşüşlerin ardından hızlı bir giriş yapıldığını belirtti. Memiş, Bitcoin'in 26 bin dolar seviyesinin üstünde kalması halinde yükselişten söz edilebileceğini ifade etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@