İslam Memiş'ten Gram Altının Bin Lira Olup Olmayacağı Değerlendirildi! Gram Altında Büyük Fırtına Yaklaşıyor!

Altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Bu hareketliliği değerlendiren Finans Analisti İslam Memiş ise bu kez tarih verdi! Gram altının 1.000 lira olur mu? İşte son durum…

Finans 24.05.2022 - 11:56 24.05.2022 - 11:57

Piyasalara ilişkin kritik tahminleri ile ilgi odağı olan Ekonomist İslam Memiş, altın piyasaları hakkında yine çok konuşulacak değerlendirmelerde bulundu. Uzun bir süredir gram altında bin liranın üzerinde bir değerlendirmede bulunan ve yıl sonuna işaret eden Ekonomist İslam Memiş, altın piyasalarındaki büyük fırtınaya işaret etti. Gram altında bin lira hedefi için tarih veren İslam Memiş, euro ve dolar konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

İslam Memiş Gram Altın İçin Tarih Verdi!

Ons altın fiyatları küresel piyasalarda 1.855 dolar seviyelerinde seyretmeye devam ediyor. Haftaya yükseliş ile başlamasının ardından geçtiğimiz hafta, ons altın fiyatlarında görülen yükselişlerin bu haftada da devam edebileceği yönünde değerlendirme yapılıyor.

Gram altın fiyatlarına ilişkin genel değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, Temmuz ayında gram altın fiyatlarının 1.000 TL üzerinde bir seviye ile yola devam edeceğini düşündüğünü aktardır. Haziran ayında bir mola olacağını ifade eden İslam Memiş, gram altın için Temmuz ayına dikkat çekiyor.

Döviz Piyasalarında Son Durumu Değerlendirdi!

dolar enflasyon

İsabetli piyasa tahminleri ile dikkatleri üzerine çeken İslam Memiş, döviz piyasalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Borsa İstanbul’da satışların devam edeceğini düşündüğünü ifade eden İslam Memiş, gelişmekte olan ülkelerdeki satışların Türkiye piyasalarını etkilediğine işaret etti. Kurun 17 lira seviyelerine geldiği yönünde haberlerin ekonomi sayfalarında görülebileceğini aktardı. Euro/dolar paritesinde yükselişin devam edeceğini ifade ettiğini söyleyen İslam Memiş, dolar ve euroda da artış beklendiğine vurgu yaptı.

Gram Altın Ne Kadar?

Uzmanlar gram altın fiyatları için yeni hedeflerini açıklarken 24 Mayıs 2022 Salı günü itibariyle gram altın 952 TL seviyelerinde seyretmeye devam ediyor. Ons altın fiyatları ise haftanın ikinci işlem gününde 1.852 dolar seviyelerini takip ediyor. Dolar kurunun 15,98 lira seviyelerine gelmesinin ardından yaşanan artış etkisinin devam etmesi bekleniyor.  

Emlak365 yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığını yetkili kuruluşlar yapar. Emlak365 sadece uzmanların tahminlerini ve güncel verileri paylaşmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@