Ana Sayfa EKONOMİ 18 Mayıs 2018

İşletmelere 1 Yıl Geri Ödemesiz 5 Yıl Vadeli 35 Milyarlık Kredi Desteği Geldi

Hazine Müsteşarlığı ile Kredi Garanti Fonu arasında imzalanan anlaşma kapsamında 35 milyar liralık dev kredi paketi işletmelerin kullanımına açılmış oldu. Buna ek olarak esnaf kefalet kredi destek oranları da yükseltildi. 
2018-05-18T14:11:02+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
İşletmelere 1 Yıl Geri Ödemesiz 5 Yıl Vadeli 35 Milyarlık Kredi Desteği Geldi
İşletmelere 1 Yıl Geri Ödemesiz 5 Yıl Vadeli 35 Milyarlık Kredi Desteği Geldi

Esnaf Kefalet Kredi Oranları Yüzde 5 Yükseldi 

Yapılan düzenleme ile beraber KOBİ’lere sağlanan kefalet oranı yüzde 80 seviyesinden yüzde 85 seviyesine çekilirken KOBİ kapsamına girmeyen işletmeler için sağlanan kefalet oranı da yüzde 75 seviyesinden yüzde 80 seviyesine çıkarıldı. İmzalanan yeni protokol kapsamında ise işletmelere verilmek üzere 35 milyarlık kefalet paketi açılmış oldu.

Müjdeyi Kredi Garanti Fonu Verdi 

Kredi Garanti Fonu yapmış olduğu yazılı açıklama ile işletmelerin yararlanacağı yeni paketin müjdesini verdi. Açıklanan üçüncü paket kapsamında da yine işletmelere düşük faizli ve daha uygun maliyetli kredi kullanımının önü açılmış oldu.

2017 yılında 200 milyarlık kefalet limiti kullandıran Kredi Garanti Fonu Ocak 2018 tarihinde 55 milyarlık ilave paket açıklamıştı. Yapılan bu üçüncü duyuru ile beraber Hazine Müsteşarlığı ile Kredi Garanti Fonu ortak protokolü ile 35 milyarlık üçüncü pakette kullanıma sunulmuş oldu. İşletmeler söz konusu krediyi 1 yıl geri ödemesiz 5 yıl vadeli olarak kullanabilecek.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?