İsmail Saymaz Sözcü'den Neden Ayrıldı, Yeni Adresi Belli Oldu Mu?

Sözcü Gazetesi'nde köşe yazıları ve haberleriyle gündem belirleyen isimlerden olan İsmail Saymaz'ın Sözcü Gazetesi'nden ayrıldığı açıklandı. İsmail Saymaz Sözcü'den neden ayrıldı?

İsmail Saymaz Sözcü'den Neden Ayrıldı, Yeni Adresi Belli Oldu Mu?

Sözcü Gazetesi'nin önemli kalemlerinden olan İsmail Saymaz hakkında gündeme bomba gibi bir gelişme düştü. Önce iddia olarak gündeme gelen ve ardından İsmail Saymaz tarafından da doğrulanan gelişmeye göre İsmail Saymaz bir süredir çalıştığı Sözcü Gazetesi'nden ayrıldı.

İSMAİL SAYMAZ SÖZCÜ'DEN AYRILDI

İsmail Saymaz geçtiğimiz yıl Eylül ayında Sözcü Gazetesi'nde çalışmaya başlamıştı. Belirli periyotlarla köşe yazıları kaleme alan başarılı gazeteci dönem dönem de özel haberleri ve özel röportajları ile Sözcü'den Türkiye gündemini belirlemişti.

İSMAİL SAYMAZ SÖZCÜ'DEN NEDEN AYRILDI?

İsmail Saymaz'ın Sözcü Gazetesi'nden ayrılması büyük bir yankı uyandırdı. Herkes bu ayrılığın nedenini öğrenmek istiyor. Ancak bunun nedeni henüz açıklanmış değil. Bir süre önce usta gazeteciler Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil arasında canlı yayında yaşanan tartışmada İsmail Saymaz'ın ismi de geçmişti.

Yılmaz Özdil'e sert çıkan Uğur Dündar'ın iddiasına göre Yılmaz Özdil, Sözcü Gazetesi'nde İsmail Saymaz'dan rahatsızdı. Bu konunun üzerine o dönem gidilmemişti. Ancak şu anda yaşanan ayrılığın bu nedenle olduğuna dair harhangi bir açıklama yapılmış değil.

İsmail Saymaz'ın Sözcü'den ayrılık nedeni için bir başka yayın kuruluşuna geçmesi gösterildi. En güçlü neden ise bu oldu. Bu neden İsmail Saymaz tarafından da doğrulandı.

ismail saymaz yeni adresi

İSMAİL SAYMAZ'IN YENİ ADRESİ NERESİ OLACAK?

İsmail Saymaz'ın Sözcü'den ayrılmasının ardından yeni adresinin neresi olacağına dair büyük bir merak yaşanmaya başlandı. İsmail Saymaz bu konuda üstü kapalı bir açıklama yaptı. Yeni adresi konusunda merakların artmasına neden olan İsmail Saymaz konuya ekstra bir gizem kattı.

İsmail Saymaz konuya dair, “Sözcü'den ayrıldığı doğrudur. Yeni bir adresimiz elbette olacaktır. Bunun neresi olduğunu şu anda söylemek istemiyorum. Bunu bizzat kendim açıklayıp duyuracağım. Mesleğimi farklı adresler yaparak okuyucularımızla buluşmaya, Türkiye'nin sorunlarına dair düşüncelerimizi ifade etmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

İSMAİL SAYMAZ KİMDİR?

1980 yılında Rize'de doğmuştur. Ailesinin kökeni Erzurum'a dayanmaktadır. İlkokul ve lise yıllarını Rize'de geçirmiştir. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde almıştır. Halen aynı üniversitede yüksek lisans çalışmasına devam etmektedir.

Ulusal medyada çalışmaya 2002 yılında Radikal'de başladı. Ardından Hürriyet'e geçen ismail Saymaz 17 Mart 2020'de Hürriyet'ten ayrıldı. Eylül 2020'de Sözcü'ye geçen İsmail Saymaz çeşitli televizyonlarda programlara katılmaktadır.

SONRAKİ HABER