ISONEM Geliştirdiği Anti FİRE Solüsyon İle Doğayı Doğa İle Söndürüyor!

Türkiye orman yangınları ile mücadele ederken İSONEM yanmazlık solüsyonu ürünü ile yeni bir çözüm sundu. Orman yangınlarına çözüm olabileceği belirtilen ürün özellikleri ile dikkat çekti.

ISONEM Geliştirdiği Anti FİRE Solüsyon İle Doğayı Doğa İle Söndürüyor!

28 Temmuz 2021 tarihinde ilk olarak Antalya'nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangınları bir anda pek çok ile yayılmış, yangınlarda ciğerlerimiz ormanlarımız küle dönerken bölgede yaşayan binlerce kişi de mağdur olmuştu. Can kayıpları, telef olan hayvanlar, küle dönen binlerce hektar orman sonrasında "olası benzer yangınlar için neler yapılabilir?" sorusu gündeme taşınmıştı.

Orman yangınlarına müdahale, uçak sayısı ve havadan yapılan müdahale konusunda tartışmalar yaşanırken süreçte İSONEM tarafından üretilen yanmazlık solüsyonu bir kere daha gündeme getirdi. Şirketin yanmazlık solüsyonu olarak lanse ettiği ürün orman yangınlarının söndürülmesi konusunda öne çıkarken yine orman yangını sonrasında bölgenin daha hızlı yeşillenmesini sağlamaması özelliği ile de dikkat çekti.

anti-molotof-sprey

İSONEM YANMAZLIK SOLÜSYONU NEDİR, ANTİ FİRE SOLÜSYON NE İŞE YARAR?

Türkiye'nin sektörünün öncü markaları arasında yer alan İsonem tarafından üretilen Anti Fire solüsyon uygulandığı yüzeyi moleküller olarak kapsüle eder. Bu sayede yüzeyin oksijenle olan teması kesilir ve yanması engellenir. Aktif maddelerin devreye girmesi ile beraber yanma reaksiyonun başlaması için ihtiyaç duyulan ısıya çıkması engellenirken bu da otomatik olarak yangının önlenmesi anlamına geliyor.

Anti Fire solüsyonun en büyük özelliği ise hiçbir kimyasal madde kullanılmadan üretilmiş olması olarak öne çıkıyor. Yine yasaklı kimyasal madde içermediği için dumanın boğucu etkisi de yarı yarıya azaltılmış oluyor.

marmaris-belediyesi-isonem-yardımı

marmarisyardim

48 İLDEKİ 240 ORMAN YANGININA 2 MİLYON LİRALIK YARDIM YAPILDI!

Türkiye'nin boğuştuğu orman yangınlarına yardımda bulunan İSONEM firması Kurucusu Kubilay Kurt sitemize yapmış olduğu açıklamada geçtiğimiz haftalarda 48 ilde çıkan 240 yangına 2 milyon degerinde yardım yapıldığını söyledi.

İSONEM anti fire solüsyon bor madeni ve şeker gübresi kullanılarak üretilirken yangın bölgelerine yapılan sevkiyatlarda piyasa değeri 2 milyon liraya ulaşan solüsyon maddesi yangın bölgelerine ulaştırıldı. Kubilay Kurt yapmış olduğu açıklamasında söz konusu solüsyonun yangınları hızla söndürdüğünü belirtirken aynı zamanda içeriğindeki minaraller sayesinde yanan ormanların yeniden hızla yeşermesini sağladığını dile getirdi.

whatsapp-mesajları

Doğanın doğa ile söndürüldüğü bir sistem olarak tanımlanan İSONEM Anti Fire solüsyon ile yangın söndürme uçaklarının depolarına üçte bir oranında katılması halinde yangınların çok daha hızlı bir şekilde söndürülebileceği belirtiliyor.

SONRAKİ HABER