Isparta Belediyesi 72 Adet İş Yerini İhale Yoluyla 10 Yıllığına Kiralıyor

Isparta Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre 72 adet iş yeri bir bütün halinde kiralanması için ihale yapılacak. 10 yıllığına kiralanacak olan iş yerlerinin yapılacak olan ihalesine dair detaylar kamuoyu ile paylaşıldı. 

EMLAK HABERLERİ 15.06.2021 - 16:48 15.06.2021 - 16:48

Isparta Belediye Başkanlığı gayrimenkul kiralama ilanı yayımladı. Yayımlanan resmi ilana göre mülkiyeti Isparta Belediye Başkanlığı'na ait olan 72 iş yerinin kiralanması için ihale yapılacak. Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi'nde bulunan 72 bağımsız bölüm bir bütün halinde kiralanacak. İhaleyi kazanan gerçek veya tüzel kişi bu iş yerlerinin 10 yıl boyunca işletme haklarını elde edecekler. 

İHALE NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK?

Isparta Belediye Başkanlığı 72 adet iş yeri kiralama ihalesine dair ayrıntıları açıkladı. Buna göre gerçekleştirilecek ihalede açık artırma usulü uygulanacak. İhale 25 Haziran 2021 Cuma günü saat 14:30'da Isparta Belediyesi Belediye Encümeni Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilecek. İhale yolyla 10 yıllığına kiralanacak olan iş yerlerinin bulunduğu  Isparta Ticaret Ve Kültür Merkezi'nin Isparta Merkez Pirimehmet Mahallesi 8077 Ada, 334 parselde olduğu bildirildi. 

İHALENİN MALİ ŞARTLARI

İhaleye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler ihale şartnamesini Isparta Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Kiralar Servisi'nde görebilecekler. İhale şartnamesini satın almak isteyenler Isparta Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Bölümü'ne 15.500 TL ödeyerek bunu gerçekleştirebilirler.

Isparta Belediyesi 72 adet iş yerinin 10 yıllığına kiralanmasına dair ihalenin yıllık muhammen bedelini 1 milyon 550 bin lira olarak açıkladı. İhaleye katılacaklar muhammen bedeli yüzde 30'u oranında olan geçici teminat bedeli olarak 465 Bin lira ödeme yapacaklar. İhaleyi kazananlar sözleşme yapılmadan önce ihale bedeliniIsparta Belediye Başkanlığı'na ödeyecekler. Bu sözleşmenin imzalanmasının ardından 10 yıl boyunca 72 adet iş yerinin işletme hakkı el değiştirecek. 10 yıl süresince bu işletmelerin nasıl kullanılacağı ihaleyi kazanan gerçek veya tüzel kişinin tasarrufunda olacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@