Isparta'da Elektrik Sorunu Ne Zaman Çözülecek? Enerji Bakanı Dönmez'den Açıklama

Isparta'da yaşanan elektrik sorununa ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez açıklamada bulundu. Bakan Kurum hayatın normalleştirileceğini vurguladı. İşte o konuşmanın satır başları.

Gündem 05.02.2022 - 17:41 05.02.2022 - 17:41 Mustafa Karagöz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta'da yaşanan elektrik sorununa ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez hem devam eden çalışmalar hakkında son durumu aktardı hemde sorunun çözümüne ilişkin detay verdi. 

ELEKTRİK SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

Isparta'da birkaç gündür devam eden elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den açıklama geldi. Kentte Vali ile bir toplantı gerçekleştiren Bakan Dönmez, son durum hakkında kamuoyunu aydınlattı. 

Bakan Dönmez kentte aniden başlayan yoğun kar yağışı ve beraberindeki soğuk hava dalgası nedeniyle bazı olumsuz hadiselerin yaşandığını söyledi. Birçok kurumun ekipleriyle birlikte duruma müdahale ettiğini ifade eden Bakan Dönmez şehirde ulaşım yollarının tamamının açık durumda olduğunu ve sağlık kurumlarının hizmete devam ettiğini bildirdi. 

Elektrik Kesintileri

Elektrik kesintilerine hakkında çok önemli bilgiler veren Bakan Dönmez 3 tane indirici trafo olduğunu ve bu trafolarda arıza oluştuğunu bildirdi. Kentte 3 günlük çalışma sonunda yüzde 93'lük kesimin elektrik alabildiği ifade edirken heryerde hayatın normale dönebilmesi için ekiplerin canla başla çalıştığı vurgulandı. 

Bakan Dönmez konuya dair "İl merkezimiz dahil olmak üzere 8 ilçe merkezi, 188 köyde, 113 bin 236 abone enerjisiz kaldı. İlk gün sonunda bu rakam 35 bin 538'e geriledi. Şu an itibarıyla il genelinde 299 bin aboneden yaklaşık yüzde 93'ü enerjili durumda. Kalan 20 bin abonemize elektrik verilmesiyle ilgili ekiplerimiz canla başla çalışmaktadır" şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@