İşsizlik Maaşları ve Kısa Çalışma Ödeneği Bayramdan Önce Yatacak Mı Belli Oldu!

Bakan Selçuk işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? sorusuna yanıt verdi. Her iki maaşın da hesaplara yatacağı tarih belli oldu!

GÜNDEM 26.05.2019 - 11:34 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Bakan Selçuk işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? sorusuna yanıt verdi. Her iki maaşın da hesaplara yatacağı tarih belli oldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk merakla beklenen açıklamayı yaptı. İşsizlik Maaşı Alanlar Dikkat! Artan işsizlik oranları ile beraber ne yazık ki işsizlik maaşı alan kişilerin de sayıları büyük bir hızla artarken işsizlik maaşı alan kişiler maaşlarının bayramdan önce yatıp yatmayacağını merak ediyordu. Bayram öncesi artan nakit ihtiyaçları karşılamak ve bayramda işsiz kişilerin daha rahat nefes almasını sağlamak amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı maaşları erken yatırma kararı aldı. Yapılan açıklama ile beraber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "İşsizlik Ödeneği ile Kısa Çalışma Ödeneği ödemeleri 31 Mayıs’ta yapılacak" diyerek beklenen müjdeyi verdi. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklama ile hem işsizlik maaşı ödemelerinin hemde kısa çalışma ödeneği ödemelerinin bayram öncesi hesaplarda olacağı duyuruldu. Devlet hak sahibi kişilere ödemelerini 31 Mayıs Cuma günü yapacak ve milyonlarca memur ile emeklinin yanı sıra işsizlik maaşı ile kısa çalışma ödeneği alacak olan kişilerin de hesaplarına maaşları yatırılacak. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@