İstanbul 3. Havalimanı Açılış Tarihi Resmen Duyuruldu

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan ve havacılık sektöründe ülkemizi bir dünya markası haline getirecek olan İstanbul 3. Havalimanı projesi için resmi açılış tarihi duyuruldu. 

Emlak Haberleri 18.05.2018 - 14:44 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan ve havacılık sektöründe ülkemizi bir dünya markası haline getirecek olan İstanbul 3. Havalimanı projesi için resmi açılış tarihi duyuruldu. 

İstanbul 3. Havalimanı Ne Zaman Açılacak?Açıldığı anda dünyanın yeni havacılık üssü olarak hizmet vermeye başlayacak olan İstanbul 3. Havalimanı için resmi açılış tarihini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan duyurdu. Bakan Arslan uzun süredir herkesin merakla beklediği "İstanbul Yeni Havalimanı ne zaman açılacak?" sorusunun yanıtını verdi. Yeni havalimanı 29 Ekim 2018 tarihinde resmen açılarak hizmet vermeye başlayacak.Bakan Arslan yapmış olduğu açıklama ile  "Gerek Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğine (IATA) gerek Uluslararası Sivil Havacılık Örgütüne (ICAO) biz, 29 Ekim 2018'de açacağımıza yönelik bildirimlerde bulunduk. Sivil havacılık ve hava taşımacılığıyla ilgili otoritelerin hepsinin sistemlerine düştü." diyerek açılış tarihinin kesin olduğunu dile getirdi.Gerekli Testler Yapılmaya Devam EdiliyorHavalimanı için yeni testler yapılmaya tüm hızı ile devam ediyor. İstanbul 3. Havalimanı pist denemeleri tamamlanırken Bakan "Şimdi de seyrüsefer ve elektronik cihazlarla ilgili 15 Mayıs itibarıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesine (DHMİ) ait uçaklarla test sürecini başlattık." diyerek 1 aylık sürecek test sürecinin başladığını duyurdu. Gerekli tüm testlerin en ince ayrıntısına kadar yapıldığını belirten Bakan Arslan açılışın ise Cumhuriyet Bayramında gerçekleştirileceğini söyledi. Açılış töreni büyük bir şölen havasında geçecek.Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@