İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 İlde İcradan Satılık 2+1, 3+1, 4+1 Daireler! Nisan 2021

Türkiye'nin dört bir yanında çok sayıda şehirde ve ilçede icradan daire satışı yapılıyor. Nisan 2021 döneminde satışı yapılacak icralık konutların listesi ve icradan dairelerin nasıl alınacağı haberimizde.

İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 İlde İcradan Satılık 2+1, 3+1, 4+1 Daireler! Nisan 2021

Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde Sulh Hukuk Mahkemeleri, İcra Dairesi Genel Müdürlükleri ve benzeri kurumlar tarafından icra kapsamında daireler satılır. Söz konusu bu satışlara dair liste Nisan 2021 döneminin başlamasıyla birlikte yenilendi.

Onlarca satış duyurusunun yer aldığı güncel listede Ankara, İstanbul ve İzmir için yayımlanan duyuruları derledik. Satışı yapılacak konutlara dair yayımlanan duyuruların bir bölümü ile başvuru esaslarını aktarıyoruz. İşte söz konusu duyuru listesi.

İCRADAN KONUT NASIL SATILIR?

İcra kapsamında satışa çıkarılan konutlar normal konut satışları gibi tek fiyat üzerinden satılmaz. Konut satışları için ilgili kurumlar açık artırma düzenlerler. Açık artırma süreci kapsamında yayımda kalan duyurulara istekliler tekliflerini sunarlar.

İhale süreci sonuna kadar teklif vermeye devam eden vatandaşlardan en yüksek teklifi veren konutu almaya hak kazanır. Daha sonra teklifi veren vatandaş ihaleyi yayımlayan kamu kurumu ile konut devri, tapu ve ödeme işlemlerini gerçekleştirir.

İCRADAN KONUT SATIŞLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İcradan konut satışlarına başvurular internet ortamından kolay bir şekilde yapılır. Aşağıda yer alan bağlantıdan sisteme üye olan vatandaşlar icradan satışa çıkarılan konutlar için tekliflerini sunarlar. İcra kapsamında yapılacak konut satışlarına dair ihale ilanı yayımlayan kurumlar bir bilgilendirme açıklamasında bulunurlar.

İhale ilanı yayımlayan kamu kurumları ihale başvurularına dair açıklamalarında "İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap. gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir." bilgisini verirler.

Bunun dışında kurumlar ilk ihale sürecinde teklif gelmeme olasılığı kapsamında ikinci bir ihale tarihi belirlerler. İstekliler ikinci ihaleye de katılarak tekliflerini verebilirler.

ANKARA İSTANBUL, İZMİR VE DİĞER İLLER İÇİN LİSTE

Türkiye'nin en kalabalık üç ili olan Ankara, İstanbul ve İzmir'de çok sayıda icradan satılık konut duyurusu bulunmakta. Bu şehirlerin dışında kurumlar çok sayıda şehir için ihale ilanı yayımlar. Güncel ihale listesine ilişkin son tabloların bir bölümü şu şekilde;

İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 İlde İcradan Satılık 2+1, 3+1, 4+1 Daireler! Nisan 2021 - Resim 1 İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 İlde İcradan Satılık 2+1, 3+1, 4+1 Daireler! Nisan 2021 - Resim 2 İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 İlde İcradan Satılık 2+1, 3+1, 4+1 Daireler! Nisan 2021 - Resim 3 İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 İlde İcradan Satılık 2+1, 3+1, 4+1 Daireler! Nisan 2021 - Resim 4 İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 İlde İcradan Satılık 2+1, 3+1, 4+1 Daireler! Nisan 2021 - Resim 5

İCRADAN SATILIK KONUT LİSTELERİ İÇİN

İcra kapsamında satışı yapılacak konutların yayımlandığı listelere ulaşmak isteyenler Resmi İlan Portalı - Basın İlan Kurumu üzerinden tüm duyurulara ulaşabilirler. Ev alacaklar kendi şehirlerine göre, fiyata yada konutun özelliklerine göre icradan satılık konutları arayabilirler.