İstanbul Avcılarda Büyük Patlama, Ortalık Savaş Alanına Döndü! Patlama Neden Oldu?

İstanbul'un Avcılar ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen patlama büyük bir panik yaşanmasına neden oldu. Patlama neden gerçekleşti, sebebi ne?

İstanbul Avcılarda Büyük Patlama, Ortalık Savaş Alanına Döndü! Patlama Neden Oldu?

İstanbul'un Avcılar ilçesinde bulunan Mahir Sokak'ta bu akşam bir patlama meydana geldi. Gerçekleşen patlama çevrede büyük bir korku yaşanmasına neden olurken herkes ilk önce bir terör sdaldırısından şüphe ettiler. Ancak olayın aslı ilk incelemenin ardından ortaya çıktı.

PATLAMA NEDEN OLDU?

Edinilen bilgilere göre Avcılar Mahir Sokak'ta iki bina arasında bulunan ayakkabı dükkanında bir patlama gerçekleşti. Patlamanın nedeni ise doğal gaz borusunda meydana gelen gaz sıkıntısı olduğu belirlendi. Patlamayla beraber iş yeri elev alıp yanarken mahalle sakinleri ne yapacaklarını şaşırdılar.

ÇOK BÜYÜK HASAR OLUŞTU

Patlamanın şiddetinin çok yüksek olması nedeniyle meydana gelen hasar da aynı ölçüde büyük oldu. Ayakkabı dükkanı kullanılamaz hale gelirken içeride bulunan 4 kişi yaralı olarak güçlükle kurtarılabilindi.

ARAÇLAR ZARAR GÖRDÜ

Patlama yalnızca ayakkabı dükkanına zarar vermedi. Patlamanın etkisiyle yan binanın duvar kısmı yola yıkıldı. Çevrede park halinde bulunan araçlar ise büyükl zarar gördüler. Duvar altında kalan araçlar tamamen pert oldular.

4 KİŞİ YARALANDI

Meydana gelen patlamayla beraber mahalle sakinleri sokağa döküldüler. İlk etapta olayın şaşkınlığını yaşayan vatandaşlar bu şaşkınlığı üzerilerinden atar atmak itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine ihbarda bulundular. Olay yerine intikal eden sağlık ekipleri itfaiye ekiplerinin yardımıyla ayakkabı dükkanından çıkarılan 4 yaralıya ilk müdahaleyi yaptılar. Müdahalenin ardından yaralılar yakın çevrede bulunan hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındılar.

MAHALLE SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Patlama sonrasında mahalle adeta savaş alanına döndü. Yola dökülen enkazlar araç geçişlerine izin vermezken enkaz altında vatandaşların olup olmadığı tek tek araştırıldı. Yapılan bu çalışmalara ekiplerin yanında vatandaşlar da katıldılar. Ortak çalışma ile enkaz ortadan kaldırılarak mahalle biraz olsun temizlendi.

Yapılan ilk incelemede patlamanın doğal gaz hattında meydana gelen kaçaktan meydana geldiği tespit edilmişti. Ayakkabı dükkanının doğal gazı kesilerek ilk müdahale yapıldı. Ancak patlamanın nedeni hakkında ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

İKİ BİNADA İNCELEME YAPILACAK

Öte yandan ayakkabı dükkanının yanında bulan iki binada da hasar gerçekleşti. Bu hasarın boyunun ne olduğu, binaların risk oranını artırıp artırmadığının belirlenmesi için yarın bir inceleme yapılacak. Avcılar Belediyesi'nin ekipleri binalarda inceleme yapacaklar. Bu binalar için karar o incelemenin ardından verilecek.