İstanbul Beylikdüzü Gürpınar Siteler Kentsel Dönüşüm Projesinde Temel Atma Tarihi Belli Oldu

İstanbul Beylikdüzü ilçesinde Gürpınar Mahallesi Siteler Bölgesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşaatların temelinin Şubat ayında atılacağı açıklandı.

Emlak Haberleri 16.01.2022 - 02:17 16.01.2022 - 02:17 Engin Uzunoğlu

İstanbul'da topyekun başlatılan kentsel dönüşüm seferberliği hız kesmeden sürüyor. Bir yanden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kentsel dönüşüm çalışmaları yürütürken diğer taraftan ilçe belediyeleri de sorumluluk alarak bu dönüşümü sağlıyorlar. Son olarak Beylükdüzü Belediyesi'nin yetki alanında bulunan Gürpınar Mahallesi Siteler Bölgesi'nde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesine dair açıklamalar geldi.

YÜZDE 100 UZLAŞMAYA AZ KALDI

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Gürpınar Mahallesi Siteler Bölgesi'nde hak sahipleriyle yürüttüğümüz uzlaşma sürecinde yüzde 96'lık bir oranı yakaladık. Kısa bir süre içerisinde uzlaşan hak sahipleri oranında yüzde 100'ü yakalayacağız. İnsanların bize güvenerek imza vermesi, bu güven ile uzlaşmaya katılmaları bizim için çok kıymetlidir. Biz de bize duyulan güveni boşa çıkarmamak için en kısa sürede inşaatı tamamlayıp vatandaşlarımızın güvenli konutlarda yaşamaya başlamalarını sağlamaya kararlıyız." dedi.

ŞUBAT AYINDA TEMEL ATILACAK

KİPTAŞ ile birlikte kentsel dönüşüm sürecini yönettiklerini söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "KİPTAŞ ile kurduğumuz işbirliği gereği yetkilerle sürekli irtibat halindeyiz. İnşallah Şubat ayı içinde bu kentsel dönüşüm alanında yapılacak güvenli konutların temelini atacağız. Ekonomik zorluklara ve maliyetlerin her geçen gün artmasına karşın biz vatandaşlarımıza verdiğimiz sözden vazgeçmiyoruz. İlk gün vatandaşlarımıza hangi koşulları sunmuşsak aynı koşullarda evlerini inşa edip onlara vereceğiz. Biz bu alanı insanların güvenle oturacakları, çocukların huzurla sosyal imlanlardan yararlanacağı bir yaşam alanı haline getireceğiz. Kısa bir sürede temeli atıp hızlı bir inşaat sürecinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile vatandaşlarımıza evlerinin anahtarlarını teslim edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Beylikdüzü Belediyesi ile KİPTAŞ işbirliği ile yapılacak olan kentsel dönüşüm projesinin süreçleri ilgiyle takip ediliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@