İstanbul Büyükşehir Belediyesi Pendik'te Konut İmarlı Arsa Satışı Yapılacağını Duyurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından konut imarlı arsa satış ihalesi ilanı yayınlandı. Bu ilana göre Pendik'te bulunan arsanın hissesi ihaleyle satılacak.

Emlak Haberleri 23.01.2022 - 01:30 23.01.2022 - 01:30 Engin Uzunoğlu

Belediyeler tarafından taşınmaz satışlarına devam ediliyor. Belediyelerin mülkiyetlerinde olan taşınmazlar zaman zaman ihale yoluyla gerçek veya tüzel kişilere satılabiliyor. Gayrimenkul sektöründe bir alan olan belediyeden taşınmaz satışları çok sayıda vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere belediyelerden yapılan bu satışlar zaman zaman önemli imkanlar sunabiliyor.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONUT İMARLI ARSA SATIŞI YAPACAK

İstanbul Büyükşehr Belediyesi tarafından taşınmaz satışlarına dair yeni bir ilan yayınlandı. Bu ilanda yer alan bilgilere göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetinde olan bir arsanın hisse payı ihaleyle satışa çıkarıldı. İhaleye konu olan arsanın Pendik ilçesinde Dolayoba Mahallesi'nde bulunduğu bildirildi. 3.770 metrekare büyüklüğünde olan arsanın 110091/377086 hissesi satılacak. İşgalli bulunan arsanın kamut alanında olduğu belirtildi. 

MUHAMMEN BEDEL AÇIKLANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi satışa çıkardığı arsa için muhammen bedel de açıkladı. Buna göre ihaleye katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler 3 Milyon 963 Bin 276 TL'Lik muhammen bedel üzerinden tekliflerini verecekler. Geçici teminat bedeli ise 118.898 TL şeklinde açıklandı. 

İHALE TARİHİ DUYURULDU

Yapılacak olan arsa satış ihalesine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi detaylı bilgileri de açıkladı. Buna göre 9 Şubat 2022 tarihinde Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde arsa satış ihalesi düzenlenecek. Katılımcılar son tekliflerini 8 Şubar 2022 saat 16:00'a kadar verebilecekler. İhalede kapalı teklif usulü uygulanacak. 

İhaleye katılarak teklif veren gerçek veya tüzel kişiler içerisinde geçerli en yüksek teklifin sahibi ihalenin kazananı olarak ilan edilecek. İhale bedelinin ödenmesiyle beraber arsanın mülkiyetinin devir işlemleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili birimi tarafından yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@