İstanbul Çanta Rüzgar Enerji Santrali Kamulaştırma Kararı Resmi Gazete'de

İstanbul'da yapılacağı duyurulan rüzgar enerji santrali için acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Haberleri 02.07.2018 - 08:54 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

İstanbul'da yapılacağı duyurulan rüzgar enerji santrali için acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Böylece Çanta Rüzgar Santrali için beklenen resmi adım atılmış oldu. Silivri Çanta Rüzgar Enerjisi kapsamında acele kamulaştırma kararı verilerek süreç hızlandırılmış oldu.Böylece kamulaştırılacak olan alanlar için itiraz edilse dahi süreç yavaşlamayacak ve kamulaştırma yapılarak rüzgar enerji santralinin kurulumu çok daha hızlı bir şekilde tamamlanacak. Verilen karar kapsamında İstanbul'un Silivri ilçesine bağlı olan Çanta Mahallesi acele kamulaştırma kararı kapsamı içerisine alırken yine Silivri Değirmenköy Mahallesi içerisinde yer alan belirli parsel numaraları da acele kamulaştırma kararı kapsamına alındı.Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan karar Resmi Gazete'nin 2 Temmuz 2018 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu. Hazine adına tescil edilecek olan taşınmazlar Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı kapsamında işlemlere tabi tutulacak. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@