İstanbul Çatalca Belediyesi Arsa Satış İhalesi İlanı! 30 Bin Metrekarelik Arsa İçin Teklifler Bekleniyor!

İstanbul Çatalca Belediyesi tarafından bir arsa ihale yoluyla satışa çıkarıldı. Satışı yapılacak olan arsanın ihalesine dair tüm ayrıntılar kamuoyu ile paylaşıldı.

İstanbul Çatalca Belediyesi Arsa Satış İhalesi İlanı! 30 Bin Metrekarelik Arsa İçin Teklifler Bekleniyor!

Türkiye'de belediyelere ait olan taşınmazların ihale yoluyla satışlarına devam ediliyor. Belediyeler bu yolla ciddi bir bütçe elde ederken gayrimenkul sektörüne de canlılık kazandırılıyor. İhalelerle satışan taşınmazların bu satışlarına ilişkin tüm ayrıntılar yayınlanan resmi ilanlarla kamuoyuna ilan ediliyor.

İstanbul Çatalca Belediye Başkanlığı tarafından da bir arsa satış ihalesi ilanı yayınlandı. Bu ilana göre Çatalca Belediyesi'nin mülkiyetinde olan bir adet arsa düzenlenecek olan ihale ile satılacak. İhaleye katılarak geçerli en yüksek teklifi veren gerçek veya tüzel kişi bu arsanın sahibi olma hakkını elde edecek.

İHALE İLE SATILACAK ARSAYA DAİR BİLGİLER

Çatalya Belediye Başkanlığı bu arsa satış ihalesine dair merak edilenleri açıkladı. Arsanın İstanbul'un Çatalca ilçesinde İzzettin Mahallesi'nde bulunduğu bildirildi. 30.890 metrekarelik yüzölçüme sahip olan bu arsa bir bütün halinde satılacak. Çatalca Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre imar planlarında arsa üniversite alanı olarak geçiyor. Bu arsa üzerinde üniversiteye ait tüm sosyal, barınma, eğitim ve idari tesisler inşa edilebileceği gibi üniversiteye ait araştırma ve uygulama hastanesi de yapılabilecek.

MUHAMMEN BEDEL AÇIKLANDI

Çatalca Belediyesi'nin satışa çıkardığı arsa için muhammen ve geçici teminat bedelleri de belli oldu. Buna göre 30.890 metrekare büyüklüğündeki bu arsa için 30 Milyon 900 Bin TL muhammen bedel belirlendi. Arsa ihalesine katılıp teklif verecek olan gerçek ve tüzel kişilerin 927 Bin TL'lik geçici teminat bedelini ihale tarihinden önce ödemeleri gerektiği bildirildi. Ayrıca ihale şartnamesinin bedeli olarak da 1.500 TL açıklandı.

İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

İstanbul Çatalca Belediyesi tarafından yapılacak olan arsa satış ihalesinin 11 Ocak 2022 tarihi açıklandı. Belediye Meclis Salonunda yapılacak olan bu arsa satış ihalesinde Kapalı Teklif Arttırma Usulü uygulanacak.

SONRAKİ HABER