İstanbul Çekmeköy'de 2 Çocuk Ölmüştü! İnşaat Sahibi Gözaltına Alındı

Dün İstanbul Çekmeköy'de yaşayan biri 4 diğeri 8 yaşındaki iki kardeş evlerinden çıktıktan sonra kaybolmuştu.

İstanbul Çekmeköy'de 2 Çocuk Ölmüştü! İnşaat Sahibi Gözaltına Alındı

Dün İstanbul Çekmeköy'de yaşayan biri 4 diğeri 8 yaşındaki iki kardeş evlerinden çıktıktan sonra kaybolmuştu. Ailesinin haber vermesinin üzerine polis ve AFAD üyeleri tarafından çevrede ve ormanlık alanda arama çalışmaları başlatılmıştı.

Yürütülen arama çalışmaları kapsamında yakında bulunan inşaat alanı da ekipler tarafından araştırma altına alınmış, 2 küçük çocuğun bulunması amacı ile inşaatta bulunan içi su dolu çukur boşaltılmıştı. İnşaatta asansör boşluğu olarak kazılan içi su dolu çukurun boşaltılması ile beraber ne yazık ki 2 küçük çocuğun cansız bedenleri bulunmuştu.

İNŞAAT SAHİBİ TAKSİRLE ÖLÜME SEBEBİYET VERME SUÇLAMASI İLE GÖZALTINA ALINDI!

Küçük çocukların yeteri kadar tedbir alınmayan inşaat alanında bulunan içi su dolu çukura düşerek hayatını kaybetmesi üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Başlatılan soruşturma kapsamında inşaatın sahibi olan O.A. gözaltına alındı.

Çocukların dedesi yapmış olduğu açıklamasında "Çocuklar arka taraftaki inşaat yerine gidiyor. Bodrum katında su birikmesi sonucu üzeri tahtayla kapatılmış. Çocuklar oraya düşerek vefat ediyor. Yetkililer olaya el attı Allah razı olsun. Suçlu olanları da adalete bırakıyorum cezalarını çeksin. Yüreğimiz acıdı başka canlar da acımasın. Sorumlular bulunsun istiyoruz devletimize sığınıyoruz" diyerek suçluların cezalanmasını istemişti.

İNŞAAT TAPU İPTAL DAVASI NEDENİ İLE YARIM KALMIŞ!

Konu hakkında açıklama yapan Çekmeköy Belediyesi ise inşaat için 2015 yılında yapı ruhsatı verildi, daha sonra toprak sahibi tarafından tapu iptal davası açıldığı ve bu nedenle inşaatın durdurulduğu belirtildi. Seviye tespit tutağını tutulduğu, toprak sahibi ile inşaat sahibi arasında yaşanan anlaşmazlık nedeni ile inşaatın 5 senedir yarım kaldığı, ancak tüm önlemlerin alındığı bilgilerine yer verildi.