İstanbul Eyüpsultan Belediyesi Konut İmarlı 15 Bin Metrekare Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı

İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanlığı tarafından konut imarlı bir arsanın ihale yoluyla satılacağı ilan edildi. Eyüpsultan Belediyesi neredeki arsayı kaç TL'lik muhammen bedelle satışa çıkardı?

Emlak Haberleri 25.01.2022 - 00:34 25.01.2022 - 00:34 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan taşınmazlar yapılacağı ilan edilen ihalelerle satılıyor. Bu taşınmazları satın alanlar kazançlı bir gayrimenkul yatırımı yapabilirken belediyeler de bütçeleri için ek kaynak yaratabiliyorlar. Bu şekilde iki tarafın da kazançlı çıktığı taşınmaz satışları çok büyük bir ilgi görüyor. Özellikle de İstanbul'da belediyelerin yaptığı taşınmaz satışlarının büyük bir önemi oluyor. İstanbul'un bazı ilçelerinde konut imar edilebilecek alanlar oldukça az olduğu biliniyor. Yapılaşmalarla beraber konut inşa edecek alanlar yok denecek kadar azaldı. Belediyeler konut imarlı arsa satışı yaparak gayrimenkul sektörüne de ciddi bir alan açabiliyor.

KONUT İMARLI ARSA SATIŞI

İstanbul'un Eyüpsultan Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan arsa satış ilanına göre Kemerburgaz - Mithatpaşa Mahallesi'nde 15.840 metrekarelik arsa satışa çıkarıldı. İhale yoluyla satılacak olan bu arsanın yüzölçümünün büyük olması ve konut imarının olması inşaat firmalarının şimdiden ilgisini çekmeyi başardı. Bu konut imarlı arsayı satın alacak olanlar bu arsa üzerinde inşaat projesi geliştirebilecekler. Bundan dolayı da arsa satış ihalesine dev inşaat firmalarının yoğun bir ilgi göstermesi bekleniyor.

MUHAMMEN BEDEL AÇIKLANDI

Eyüpsultan Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi ilanda konut imarlı arsa için belirlenen muhammen bedel ile geçici teminat bedeli de yer aldı. Buna göre konut imarlı arsa için 237 Milyon 601 Bin 350 TL'lik muhammen bedel belirlendi. İhaleye katılmak isteyecek olanların ödemeleri gereken geçici teminat bedelinin ise 11 Milyon 880 Bin 67,50 TL olduğu bildirildi.

İHALE NE ZAMAN NEREDE YAPILACAK

Eyüpsultan Belediyesi yapılacak olan arsa satış ihalesine dair merak edilen ayrıntıları da açıkladı. Buna göre 9 Şubat 2022 Çarşamba günü saat 10:30'da Eyüpsultan Belediye Başkanlığı Encümen Toplantı Salonu'nda ihale düzenlenecek. katılımcılar tekliflerini kapalı teklif usulü ile verecekler.  Ayrıca yapılacak olan arsa satışının KDV'den muaf olacağı da bildirildi.

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@