İstanbul Finans Merkezi İnşaatı Hızlanacak!

Temelleri 2009 yılında atılan İstanbul Finans Merkezi inşaatı için hızlandırma talimatı verildiği ortaya çıktı. İstanbul Finans Merkezi projesinde son durum ne, proje ne zaman tamamlanacak?

EMLAK HABERLERİ 23.08.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Temelleri 2009 yılında atılan İstanbul Finans Merkezi inşaatı için hızlandırma talimatı verildiği ortaya çıktı. İstanbul Finans Merkezi projesinde son durum ne, proje ne zaman tamamlanacak?

Türk ekonomisi için büyük öneme sahip olan İstanbul Finans Merkezi için inşaatın hızlanması talimatı geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak büyük önem taşıyan projenini bir an önce tamamlanmasını istedi. İçerisine İstanbul Havası Katılacak, Merkez Bankası Binası Buraya Taşınacak İstanbul'un önemini arttırması yönünden büyük önem taşıyan proje ayrıca Merkez Bankası'nın yeni binasına da ev sahipliği yapacak. 2017 senesinde Merkez Bankası yeni binası tasarımı basına tanıtılmış ve bu binanın Ankara yerine İstanbul'da yapımı süren Finans Merkezi içerisinde yer alacağı duyurulmuştu. Toplam 54 kattan oluşan Merkez Bankası binası Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait izler taşıyacak. Merkez Bankası binası tamamlandığı anda Ankara'dan İstanbul'a taşınacak. Bu taşınma aynı zamanda İstanbul Finans Merkezi'nin gücüne güç katması açısından da büyük önem taşıyacak. Berat Albayrak Daha Fazla Türk Motifi Kullanılmasını İstedi! İstanbul Finans Merkezi için yapılan toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hem inşaatın hızlanmasını hem de daha fazla Türk esintilerinin kullanılmasını istedi. Katılımcılara projeye bakıldığında Türk mimarisinin hissedilmediğini belirten Bakan Albayrak bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirerek kendimize has Selçuklu ve Osmanlı dönemi esintilerinin proieye dahil edilmesini istedi. Projenin en geç 2023 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.  Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@