İstanbul Güngören Belediyesi 105 Daire ve Dükkan Satacak! Fiyat Listesi Açıklandı

İstanbul Güngören Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile kendisine ait olan 105 adet daire ve dükkanı ihale usulü ile satacağını duyurdu. Belediye gayrimenkuller için fiyat tablosu yayımladı.

İstanbul Güngören Belediyesi 105 Daire ve Dükkan Satacak! Fiyat Listesi Açıklandı

İstanbul'da ev veya dükkan almak isteyenler için belediyeden duyuru geldi. Güngören Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile kendisine ait olan bazı gayrimenkullerin satışını yapacağını bildirdi.

İSTANBUL GÜNGÖREN'DE BELEDİYEDEN SATILIK EV VE İŞYERLERİ

İlana göre söz konusu gayrimenkuller Çinçindere Caddesinde yer alıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşan gayrimenkuller için 2021 yılının son günlerinde ihale düzenlenecek. Belediye başkanlığı ihaleye katılacak olan vatandaşlar için ayın 27. gününde ihale düzenleneceğini bildirdi. Başvuruda bulunacak olanlar da 27 aralık tarihine kadar belediyeye bizzat başvuruda bulunacaklar. Belediye başkanlığı'nın konut satış duyurusunda 96 daire için ilan bulunuyor. Satışı yapılacak olan dükkanların sayısı ise 9 adet.

FİYAT LİSTESİ

Belediye başkanlığının satış duyurusunda yer alan fiyat tablosunun bir kısmı aşağıda yer almaktadır. Fiyat tablosunun tamamına basın ilan kurumu sitesinden ulaşabilir ve satışları tek tek inceleyebilirsiniz.

Daire Satış Fiyat Listesi

daire satışı

Dükkat Satış Fiyatları

dükkan satışı

Belediye başkanlığı satışların nasıl olacağına ilişkin basın açıklamasında "Yukarıdaki nitelikleri ve tahmini bedeli belirtilen 105 adet taşınmazın satış ihalesi her bir bağımsız bölüm için ayrı ayrı olmak üzere, 2886 Sayılı Yasanın 36. maddesine göre, “Kapalı Teklif Usulü" ile yapılacaktır." bilgisini verdi.

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhale başvuruları belediyeye doğrudan yapılacak. Başvuru yapmak isteyecek herkes belediyeden ihale şartnamesi alacaklar. Daha sonra şartnamede yer alan başvuru evraklarını derleyecek olan vatandaşlar geçici teminat bedelini ödeyerek makbuzunu kuruma teslim edecekler.

Makbuz ile birlikte başvuru aşamasında teslim edilecek diğer evraklar "Başvuru dilekçesi, Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi, Geçici Teminat makbuzu veya Banka Teminat Mektubu, Aslı ibraz edilmek şartı ile kimlik fotokopisi İhalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış İkametgah Belgesi İstekli adına vekaleten iştirak ediliyorsa, isteklinin adına teklif vermeye yetkili olduğuna dair noter tasdikli vekaletname Adli Sicil Kaydı" evraklarını kuruma iletecekler.

BAŞVURU İŞLEMLERİ ÖNCESİNDE

Başvuru işlemleri öncesinde daha detaylı bilgi almak isteyenler satış duyurusuna belediyenin resmi sitesinden yada basın ilan kurumu sitesinden ulaşabilecekler. Başvuru öncesinde ayrıca belediyenin ihale birimleri üzerinden ihale şartnamesi incelenebilir. Şartname ücretsiz olarak görülerek detaylara hakim olunup daha sonra başvuru yapılabilir.

SONRAKİ HABER