İstanbul Güngören Belediyesi İhaleyle 96 Konut Ve 9 Dükkan Satışı Yapacak!

İstanbul Güngören Belediyesi tarafından ihaleyle konut ve dükkan satışı yapılacağı ilan edildi. Güngören Belediyesi 96 adet konutu ve 9 adet dükkanı satışa çıkardı.

İstanbul Güngören Belediyesi İhaleyle 96 Konut Ve 9 Dükkan Satışı Yapacak!

Belediye mülkiyetlerinde bulunan taşınmazların vatandaşlara satışlarına devam ediliyor. İstanbul Güngören Belediyesi tarafından bir resmi ilan yayınlanarak oldukça kapsamlı bir taşınmaz satışı yapılacağı ilan edildi. Güngören Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre 96 adet konut ve 9 adet de dükkan olmak üzere toplam 105 adet taşınmaz satışı gerçekleştirilecek. Bu taşınmazların satışları ihale yoluyla yapılacak ve her taşınmaz için ayrı bir ihale gerçekleştirilecek.

GÜNGÖREN BELEDİYESİ TAŞINMAZLARI İHALEYLE SATIYOR

Güngören Belediyesi ihalelere ilişkin de bilgilendirmede bulundu. Buna göre ihaleler 8 Şubat 2022 tarihinde Gençosman Kültür Merkezi'nde yapılacak. Bu ihalelerde kapalı teklif usulü uygulanacak. Satışa çıkarılan konutları veya dükkanları satın almak isteyenler tekliflerini kapalı olarak ihale komisyonuna iletecekler. İhaleleri kazanacak olanlar teklif ettikleri ihale bedellerini peşin olarak ödeyerek konutları veya dükkanları satın alabilecekler.

MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI!

Güngören Belediyesi tarafından satılacak olan taşınmazlara dair detaylı bilgiler de kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre konutların ve dükkanların tamamı Çinçindere Caddesi'nde bulunuyor. Bu taşınmazlarla alakalı olarak muhammen bedeller de açıklandı. Çeşitli büyüklüklerde konutlar listede yer alıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konutların yer aldığı ihale listesinde en düşük muhammen bedel 1 Milyon 199 Bin 600 TL olarak açıklandı. Bu konutun 1+1 büyüklüğünde bildirildi. En yüksek muhammen bedel ise 3 Mlyon 287 Bin 200 TL olarak açıklandı. Bu konutun ise 4+1 büyüklüğünde olduğu belirtildi.

Güngören Belediyesi'nin satışa çıkardığı 9 adet dükkan için de maliyet bilgileri verildi. Buna göre dükkanlar için en düşük 8 Milyon 16 Bin TL ve en yüksek 108 Milyon 390 Bin 100 TL muhammen bedel belirlendi. 108 Milyon TL'lik muhammen bedelle satışa çıkarılan dükkanın net büyüklüğü 1.488 metrekare olarak açıklandı.

SONRAKİ HABER