İstanbul Havalimanı 16 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı birinci fazı 29 Ekim tarihinde düzenlenen görkemli bir tören ile açılmıştı.

EMLAK HABERLERİ 24.05.2019 - 14:40 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı birinci fazı 29 Ekim tarihinde düzenlenen görkemli bir tören ile açılmıştı.

Gerek yapım süreci gerekse de yapıldıktan sonra sürekli olarak gündemde kalmayı başaran İstanbul Havalimanı ilk fazı ile hizmet vermeye başlamıştı. Tam Kapasite İle Çalışmaya Başladığında 16 Bin Kişiye İstihdam Kaynağı Sağlayacakİstanbul Havalimanı henüz birinci fazı ile hizmet vermeye başladı. Havalimanı kademeli olarak etaplar halinde açılacak. Havalimanı tam kapasite ile çalışmaya başladığında toplam 16 kişiye istihdam kaynağı sağlayarak ekonomiye de büyük bir katkı vermiş olacak. İstanbul Havalimanı'nın Toplam Yatırım Maliyeti Kaç Lira?Toplam 10 milyar 247 milyar euro gibi dev bir yatırım maliyeti olan İstanbul Havalimanı Avrupa Yakası'nın Karadeniz kıyısındaki bölgede Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında yer alan bölgede inşa edildi. Birinci fazı açılan havalimanı yıllık 90 milyon kişilik yolcu kapasitesi ile dikkat çekerken havalimanını diğer fazlarının da açılması ile beraber yıllık toplam yolcu kapasitesi 200 milyon kişiye ulaşacak. Yine İstanbul Havalimanı 300'den fazla destinasyona uçuş düzenleyerek tam bir havacılık üssü olacak. İstanbul Havalimanı merkezli 3 saatlik uçuşlarla toplam 41 ülkeye ulaşım imkanı sunulurken 5 saatlik süren uçuşlarda ise ulaşılan ülke sayısı 60'a yükselecek. 500 Uçak Kapasiteli Apron Kapasitesi Olacak İstanbul Havalimanı apron kapasitesi 500 uçak olacak. Her piste havalimanı tamamlandığı anda 19 uçak iniş yapabilecek ya da kalkış gerçekleştirecek. Toplam 9 bin güvenlik kamerası ile sürekli olarak takip edilecek olan havalimanı yüksek güvenlik önlemleri ile 7/24 korunacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@