İstanbul Havalimanı 4 İlçede Konut Fiyatlarını Uçurdu!

İstanbul Havalimanı yakın lokasyon da yer alan konut fiyatlarını da arttırdı. Büyükçekmece, Esenyurt, Başakşehir ve Arnavutköy'de yer alan konut fiyatları arttı.

EMLAK HABERLERİ 13.05.2019 - 14:50 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İstanbul Havalimanı yakın lokasyon da yer alan konut fiyatlarını da arttırdı. Büyükçekmece, Esenyurt, Başakşehir ve Arnavutköy'de yer alan konut fiyatları arttı.

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı çevresinde yer alan yerleşim alanlarının büyük oranda değer kazanmasını sağladı. Özellikle de havalimanının yakınında yer alan Esenyurt, Büyükçekmece, Arnavutköy ve Başakşehir'de fiyat artışı muazzam seviyelere ulaştı. İstanbul'da Konut Fiyatları Düştü Ancak Havalimanına Komşu Evlerde Fiyatlar Yükseldiİstanbul'da konut fiyatları yüzde son bir yıllık süreçte azalan konut satışları ile doğru orantılı bir şekilde düştü. Yaşanan değer kaybı yüzde 11.64 seviyesine kadar çıktı. İstanbul Havalimanı ile komşu konumda yer alan Arnavutköy'de konut fiyatları bir yılda yüzde 0.22 oranında artış gösterdi. Büyükçekmece konut fiyatları ise bir yılda yüzde 8.95 oranında değer kazandı. İstanbul'da en çok konut satılan ilçeler arasında yer alan Esenyurt'ta konut fiyatları yüzde 8.33 oranında artış gösterirken Başakşehir'de yer alan konut fiyatları ise yüzde 7.94 oranında arttı. Konut Kiralarıda YükseldiKonut fiyatlarında yaşanan yükseliş konut kiralarına da yansıdı. İstanbul'da kiralar havalimanına yakın bölgelerde yükseldi. Konut fiyatları açısından yüzde 8.95 gibi son derece büyük bir oranda artış yaşanan Büyükçekmece'de konut kiraları da yüzde 4.85 oranında arttı. Büyükçekmece'de ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 150 lira, ortalama konut kirası 1.364 liraya ve konut amortisman süresi ise 27 sene olarak belirlendi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@