İstanbul Havalimanı Metrosu Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Açıklama

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı ulaşımı için büyük önem taşıyan yeni havalimanı metrosu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamada bulundu.

EMLAK HABERLERİ 19.05.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı ulaşımı için büyük önem taşıyan yeni havalimanı metrosu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamada bulundu.

Dünyanın büyük bir merakla yakından takip ettiği mega projeler arasında yer alan İstanbul Havalimanı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı çerçevesinde yapılan tören ile hizmete açılmıştı. İstanbul Havalimanı büyüklüğü ile dikkat çekerken ulaşım konusunda ise merkezde yer almaması nedeni ile bazı sıkıntıların yaşanmasına neden olmuştu. Havalimanı Metrosu Ne Zaman Açılacak?Dün iftar programından sonra Dolmabahçe Sarayı'nda gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrenciler tarafından sorulan soruları yanıtladı. Bir öğrencinin "İstanbul Havalimanı, İstanbul'un biraz dışında, ulaşımı sıkıntılı. Alternatif bir yol düşünüyor musunuz?" sorusuna yanıt vererek ulaşımın metronun hayata geçmesi ile kolaylaşacağını söyledi. Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında "Belki 2-3 sene sonra diyeceksiniz ki 'Bu ne bakışmış, ne ufukmuş bu. Gerçekten bunu tam yerine yapmışlar.'. Sadece Havaist değil, oraya raylı sistemleri getireceğiz. Bu raylı sistemle havalimanına kadar ulaşım imkanını bulacağız.Sadece Havaist ile bu olmaz. Bunların hepsini planladık. Hafif metroyu havalimanına kadar planladık. Seçim sonrası bu adımı kararlılıkla atacağız. Havalimanı en büyük rahatlığı hafif metro ile alacak. Bazıları tabii bir yandan kuru sıkı atıyorlar. Metro, o da iyidir ama maliyetleri bir hafif metro gibi değildir.Daha ağırdır. Maliyet analizlerini yapmak durumundayız. Maliyet analizlerini yaptığımız zaman hangisi daha seri, hızlı ve daha ucuz yapılır, bu analizlerden sonra kararımızı vereceğiz" dedi.Daha önce yapılan Gayrettepe İstanbul Havalimanı metro açıklamalarında ise bu projenin 2020 yılında hayata geçireleceği açıklanmıştı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@