İstanbul İftar Çadırları Nerede Kuruluyor? Eminönü, Üsküdar, Kadıköy, Güngören Ramazan Çadırı Adresleri 2022

İstanbul'da ramazan ayı hazırlıkları başladı. Orucunu kalabalıklarla açmak isteyen vatandaşlar İstanbul'da iftar çadırları nereye kuruluyor araştırıyor. İşte İstanbul Ramazan çadırı adresleri.

Gündem 04.04.2022 - 17:07 04.04.2022 - 17:07 Büşra Uluşen

Ramazan ayının ilk günleri tüm Türkiye'de büyük bir coşku ile karşılanıyor. Ülkemizde iki yıldır etkisini gösteren korona virüs pandemisi nedeniyle 2019 yılından beri iftar çadırı kurulmuyor ve herhangi bir Ramazan etkinliği yapılmıyordu. Üstelik Ramazan ayında salgının etkisinin azaltılması için sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. 

Ancak 2022 yılına gelindiğinde salgının etkisinin azalmış olması alınan tedbirleri de gevşetti. Bu kapsamda Türkiye'nin 81 ilinde iftar çadırı kuruluyor ve vatandaşlara ücretsiz iftar yemeği veriliyor. 

İSTANBUL İFTAR ÇADIRI KURULAN YERLER! İLÇE İLÇE RAMAZAN ÇADIRI ADRESLERİ

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde vatandaşların sıcak yemekten faydalanması ve iftar çadırı geleneğinin bozulmaması adına iftar çadırları kuruyor. İki yıl aranın ardından kurulan iftar çadırları ile vatandaşlar büyük kalabalıklar ile orucunu açma fırsatı buluyor.

Bu kapsamda 2022 yılında İstanbul'da iftar çadırı kurulan ilçeler ve adresleri belli oldu. Ramazan ayının ilk iftar çadırı Güngören Belediyesi tarafından kuruldu. 1000 kişilik iftar çadırında, hep birlikte orucunu açan vatandaşlar aynı zamanda tasavvuf müziği ve gölge oyunları gibi etkinliklerle keyifli bir akşam geçirme şansı da yakalayacak. İzzet Begoviç Parkında kurulan iftar çadırı Ramazan ayının son gününe kadar hizmet vermeye devam edecek.

Pandemi öncesinde Mecidiyeköy, Eminönü, Aksaray, Üsküdar, Çekmeköy ve Kadıköy ilçelerinde Ramazan çadırları kuruluyordu. Ancak bu yıl bu ilçelerde iftar yemeği verilip verilmediği bilinmiyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@