İstanbul İmar Affı Randevu Almak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar barışı için e devlet üzerinden başvuruları kabul etmeye devam ederken aynı zamanda açılan imar barışı masaları üzerinden destek veriyor.

İstanbul İmar Affı Randevu Almak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar barışı için e devlet üzerinden başvuruları kabul etmeye devam ederken aynı zamanda açılan imar barışı masaları üzerinden destek veriyor.

İmar Barışı Randevusu Nasıl Alınır?E Devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduramayan kişiler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul ve Ankara'da kurmuş olduğu imar barışı masaları üzerinden destek hizmeti de veriyor. Bu masalardan yardım almak isteyen kişilerin başvuruya gitmeden önce randevu alması yeterli oluyor. Peki, imar barışı randevusu nasıl alınır?İstanbul İmar Affı / Barışı Randevu Almaİmar barışı başvurusu için kurulan imar barışı masaları üzerinden randevu almak isteyen kişiler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi http://istibrandevu.csb.gov.tr adresi üzerinden randevu alma imkanı tanıyor. Yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurmak isteyen kişilere yönelik olarak hizmet veren bu masalar başvuruda bulunan kişilerin imara aykırılık durumu bulunan yapıları hakkında teknik bilgilere ulaşmalarını sağlıyor. Yapı kayıt belgesi başvurusu için giderken kişinin kimlik belgesi, e devlet şifresi ve varsa tapuyu yanında götürmesi yeterli olacak.Vatandaşlar isterlerse bu masalarda yetkili olan kişilerle beraber isterlerse de edindikleri bilgiler ile kendileri e devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurarak başvuru sürecinin ilk adımını tamamlıyor. İkinci adım olarak ise imar barışı ücreti ödenecek ve kişi alacağı yapı kayıt belgesi ile yoksa iskan belgesi de çıkarabilecek. İmar barışı son başvuru tarihi 31 Ekim 2018 olarak açıklanırken imar barışı başvurusunu tamamlayan kişiler 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödemelerini yapabilecekler. Ödeme yapmayan kişiler ise yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurmuş olsalar dahi ücretini ödemedikleri için bu haktan yararlanamayacak.Emlak365.com