İstanbul, İzmir, Ankara ve 14 Şehir! Belediyelerden Satılık Ucuz Boş Lojman Daireler

14 şehirde boş lojmanlar satışa çıkarıldı. Farklı özelliklerde olan farklı şehirlerde bulunan lojmanların ilk teklif fiyatları ise piyasadan daha ucuz durumda. Güncel boş lojman satış listesi ile satış aşamaları haberimizde.

İstanbul, İzmir, Ankara ve 14 Şehir! Belediyelerden Satılık Ucuz Boş Lojman Daireler

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Eskişehir, Balıkesir, Antalya, Bursa başta olmak üzere çok sayıda şehirde kamudan satılık konut ihaleleri düzenlenecek. Konut ihalelerinde düşük fiyatlı seçenekler vatandaşlara sunulurken ihale sonunda ilk teklif fiyatına konut almak mümkün olabilir.

Konut almayı planlayanlar için önemli bir seçenek olan kamudan konut satış ilanlarına dair güncel listeleri sizlerle paylaşıyoruz. İşte ilan edilen konut satışı yapılacak olan şehirler ve satışlara dair tüm ayrıntılar.

HANGİ ŞEHİRLERDE KAMUDAN KONUT SATIŞI YAPILACAK?

Kamudan konut satışı yapılacak olan illerin başında üç büyük kent geliyor. Ankara'da, İzmir'de ve İstanbul'da kamu kurumları kendilerine ait daireleri ihale ile satacaklar. Satışlar genellikle belediye başkanlıkları tarafından yapılıyor olsa da bu kurumların dışında il özel idareleri, milli emlak müdürlükleri, vergi dairesi müdürlükleri, çevre ve şehircilik il müdürlükleri yer alıyor.

Nisan ayının kalan günlerinde gerçekleştirilecek satışlarda çok sayıda konut yeni sahibi bulunacak. Türkiye'nin 3 büyük kenti dışında toplam 17 şehirde boş lojmanlar satılacak. Bu şehirler arasında Manisa, Adana, Balıkesir, Batman, Kütahya, Bilecik, Eskişehir, Mersin, Muş, Antalya ve Bursa geliyor.

GÜNCEL LİSTE HANGİ KURUM, HANGİ GAYRİMENKULLERİ SATIYOR

Kamudan konut almak isteyenler için ilan edilen konut satışlarına dair listeyi kurum kurum sizlerle paylaşıyoruz. Aşağıda yer alan görsellerden hangi kurumların, hangi şehirlerde hangi taşınmazları satacağına dair ayrıntılar yer alıyor.

İşte 14 Şehre Dair Konut Satış Listesi

İstanbul, İzmir, Ankara ve 14 Şehir! Belediyelerden Satılık Ucuz Boş Lojman Daireler - Resim 1 İstanbul, İzmir, Ankara ve 14 Şehir! Belediyelerden Satılık Ucuz Boş Lojman Daireler - Resim 2 İstanbul, İzmir, Ankara ve 14 Şehir! Belediyelerden Satılık Ucuz Boş Lojman Daireler - Resim 3 İstanbul, İzmir, Ankara ve 14 Şehir! Belediyelerden Satılık Ucuz Boş Lojman Daireler - Resim 4 İstanbul, İzmir, Ankara ve 14 Şehir! Belediyelerden Satılık Ucuz Boş Lojman Daireler - Resim 5

(Görseller Basın İlan Kurumu'ndan alınmıştır)

TABLODA YER ALAN KONUTLARI ALMAK İÇİN

Yukarıda emlak365.com olarak aktardığımız görsellerde yer alan satış ilanlarına başvuruda bulunacak olan vatandaşlar her kurum için aynı aşamaları takip edecekler.

İlk işlem söz konusu kurumun ilanına ulaşmak olacak. Resmi İlan Portalı (İlan gov.tr) yada kurumun kendi sitesinden satış duyurusuna ulaşılacak. İkinci işlem olarak kurumun belirlediği tarihe kadar ihale başvurularını tamamlamak. Satış duyurusunda ihale şartnamesinin nereden alacağı ve başvuru ücreti bildirilir. İhale şartnamesini ilanı yayımlayan kurumdan bizzat alıp başvuru evraklarını derleyen ve başvuru ücretini ödeyenler ihale başvuru sürecini tamamlarlar.

İLK TEKLİF FİYATINA KONUT SATIŞI

Zaman zaman konut satışları ilk teklif fiyatına kalabiliyor. Bu durumlarda vatandaşlar piyasadan çok daha ucuza konut sahibi olabiliyorlar. Ancak bazı dönemlerde de ihalelere katılım yoğun olabiliyor. Bu tür durumlarda ise fiyatlar daha yüksek seviyede oluyor.