İstanbul İzmir Otobanı Kurban Bayramı Öncesinde Açılacak Mı?

Türkiye'nin en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan ve iki şehir arasında ki ulaşımı 3,5 saate düşürecek İstanbul İzmir otoyol projesi için yeni tarih açıklandı!

Gündem 18.06.2019 - 11:47 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Türkiye'nin en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan ve iki şehir arasında ki ulaşımı 3,5 saate düşürecek İstanbul İzmir otoyol projesi için yeni tarih açıklandı!

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en uzun otoyol projesi olarak tarihe geçen 10 milyar dolarlık dev yatırım için geri sayım başladı. İzmir İstanbul Otoyolu Tamamlandığında Ulaşım 3,5 Saate Düşecek! İstanbul İzmir otoyolu projesi tamamlandığında İstanbul ile İzmir arası ulaşım 8 saatten 3,5 saate düşecek. İzmir İstanbul otoyolu tamamlanma tarihi ise 2019 Eylül  olarak açıklanmıştı. Yapılan yeni açıklamada ise söz konusu projenin Kurban Bayramı öncesi hizmete gireceği duyuruldu. Konu hakkında daha önce açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Saruhanlı'ya kadar olan 50 kilometrelik kesim artı 3,5 kilometrelik bağlantı yolunu aralık ayının ilk haftasında hizmete açmayı planlıyoruz. Diğer 29 kilometre artı 4 kilometrelik Akhisar çevre yolu da dahil oranın bağlantısında da hedefimiz şubat tatiline yetiştirmek.Amacımız bu, tabii hava şartları iş programımızın gerçekleşmesinde önemli bir etken. İş programında umduğumuz, beklediğimiz süreleri yakalayabilirsek çok fazla değil, 100-150 günlük bir süre. Genel hedefimiz nedir diye soracak olursanız; 2019'un yaz ortası gibi İstanbul'dan İzmir'e, bu bir hedeftir tabii gayretimiz o yöndedir, otoyol standardında bir altyapıyla insanlarımız İstanbul'dan İzmir'e, İzmir'den İstanbul'a ulaşabilecekler" demişti. İstanbul İzmir Otoyolu Ne Zaman Açılacak?Yapılan son açıklamaya göre İstanbul İzmir Otoyol projesi 8 Ağustos 2019 tarihinde açılacak. Projenin hizmete girmesi ile beraber normal koşullarda 9 saat süren İzmir İstanbul arası karayolu ulaşım süresi sadece 3,5 saate düşecek. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@