İstanbul İzmir Otoyolu Manisa Bölümü Bugün Açılıyor!

İstanbul İzmir otoyolu projesi etaplar halinde açılmaya devam ediyor. Dev otoyol projesinde bugün Manisa Saruhanlı - İzmir Kemapaşa arasındaki 80 kilometrelik bölüm bugün trafiğe açılıyor.

İstanbul İzmir Otoyolu Manisa Bölümü Bugün Açılıyor!

İstanbul İzmir otoyolu projesi etaplar halinde açılmaya devam ediyor. Dev otoyol projesinde bugün Manisa Saruhanlı - İzmir Kemapaşa arasındaki 80 kilometrelik bölüm bugün trafiğe açılıyor.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen izin ile Manisa Saruhanlı ile İzmir Kemalpaşa arasındaki yol bugün itibari ile trafiğe açılıyor.İzmir İstanbul Otoyolu Tamamlandığında Ulaşım 3,5 Saate Düşecek!İstanbul İzmir otoyolu projesi tamamlandığında İstanbul ile İzmir arası ulaşım 8 saatten 3,5 saate düşecek. İzmir İstanbul otoyolu tamamlanma tarihi ise 2019 Eylül olarak açıklındı.Konu hakkında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Saruhanlı'ya kadar olan 50 kilometrelik kesim artı 3,5 kilometrelik bağlantı yolunu aralık ayının ilk haftasında hizmete açmayı planlıyoruz. Diğer 29 kilometre artı 4 kilometrelik Akhisar çevre yolu da dahil oranın bağlantısında da hedefimiz şubat tatiline yetiştirmek.Amacımız bu, tabii hava şartları iş programımızın gerçekleşmesinde önemli bir etken. İş programında umduğumuz, beklediğimiz süreleri yakalayabilirsek çok fazla değil, 100-150 günlük bir süre. Genel hedefimiz nedir diye soracak olursanız; 2019'un yaz ortası gibi İstanbul'dan İzmir'e, bu bir hedeftir tabii gayretimiz o yöndedir, otoyol standardında bir altyapıyla insanlarımız İstanbul'dan İzmir'e, İzmir'den İstanbul'a ulaşabilecekler." demişti.İzmir Çandarlı Otoyolu Projesi Çalışmaları Devam Ediyorİzmir Çandarlı otoyol projesi üzerinde de çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Turhan bu projenin de 2019 yılının Eylül ayında tamamlanacağını söylerken "Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu yap-işlet-devret projesi. Yapımında hiçbir kamu kaynağı kullanılmıyor, yapıldıktan sonra garanti ettiğimiz trafikle kullanan trafik arasındaki farkın garanti ödemesi olarak üstlenici, görevli firmaya ödeme yapıyoruz.Zaman zaman basında bu ücret toplama sisteminde yaşanan sorunlar, sıkıntılardan bahisle mükerrer ödemeler yapıldığı ifade ediliyor; bunun hiçbir zaman gerçekle alakası yok. İnsanımızın hizmeti aldığı kesim kadar para cebinden çıkar. Zaman zaman sistemde oluşan birtakım algılama hataları nedeniyle ücretlendirilmeyen durumlarda vatandaşımız isterse parasını ödemeden geçer, isterse nakit olarak o anda parasını öder. 15 gün içerisinde de hiçbir cezai uygulamaya maruz kalmadan geçiş ücretinin parasını ödeme hakkına sahiptir." dedi.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"