İstanbul Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Riskli Alan İlan Edildi! Kentsel Dönüşüm Hızlanacak

Kağıthane Yayla Kemal Mahallesi kentsel dönüşüm sürecinde önemli bir karar alındı ve söz konusu bölge riskli alan ilan edildi! Detaylar haberimizde! Nisan ayında çöken binalar ile Türkiye'nin gündemine oturan Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi hakkında beklenen karar Resmi Gazete ile yayımlandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 10.07.2019 - 09:02 15.07.2021 - 00:15

Kağıthane Yayla Kemal Mahallesi kentsel dönüşüm sürecinde önemli bir karar alındı ve söz konusu bölge riskli alan ilan edildi! Detaylar haberimizde!

Nisan ayında çöken binalar ile Türkiye'nin gündemine oturan Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi hakkında beklenen karar Resmi Gazete ile yayımlandı. 10 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan karar sonrasında söz konusu bölge riskli alan ilan edildi. Kentsel Dönüşüm Süreci Hızlanacak, Vatandaş Kira Yardımı Alarak Yeni Evine Kavuşacak! Hatırlanacağı üzere 22 Nisan tarihinde yapılan inşaatın istinat duvarının çökmesi sonucunda toprak kayması yaşanmış ve Yahya Kemal Mahallesi Akkaya Sokakta bulunan 3 bina boşaltılmasının ardından büyük bir gürültüyle çökmüştü. Binaların çökmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tedbir amaçlı çöken binalara komşu 3 binayı da acil kodu ile boşaltmıştı. Çevrede bulunan pek çok evin de riskli yapı kategorisine girdiği tespit edilmişti. İstanbul İli, Kağıthane İlçesi, Yahya Kemal Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1306)

 Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@