İstanbul Kanarya Mahallesi Son Dakika: Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Taraflar Bir Araya Geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan KİPTAŞ kentsel dönüşüm projeleri için çalışmalara hız verdi. Kanarya Mahallesi kentsel dönüşüm projesi için taraflar bir araya geldi.

Emlak Haberleri 08.11.2021 - 12:06 08.11.2021 - 12:06 Gülcan Özer

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesine bağlı olan Kanarya Mahallesi için kentsel dönüşüm süreci büyük bir hızla ilerliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde kentsel dönüşüm çalışmalarına büyük önem verilirken gönüllü ve yerinde kentsel dönüşüm çalışmaları amaçlanıyor. 

Bu kapsamda KİPTAŞ Başkanı Ali Kurt bir kere daha Kanarya Mahallesi sakinler ile bir araya geldi. Hatırlanacağı üzere KİPTAŞ ile Kanarya Mahallesi sakinleri arasında "İş Birliği Protokol İmza Töreni" düzenlenmiş ve büyük bir etkinlik gerçekleştirilmişti. 

KANARYA MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ SON DURUM NE?

İstanbul'da kentsel dönüşümün sorunlu ilerlediği mahalleler arasında yer alan Kanarya Mahallesi'nde ilk olarak kentsel dönüşüm kararı 2013 senesinde alınmış ve Kanarya Mahallesi riskli alan olarak ilan edilmişti. Riskli yapı alanı olarak ilan edilen bölgede daha sonra peş peşe bürokratik sorunlar yaşanmaya başlanmış ve çalışmalar durma noktasına gelmişti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi ve KİPTAŞ'ın el değiştirmesi ile mahalle bir kere daha kentsel dönüşüm planlarına dahil edilmiş ve 713 hak sahibi için bir kere daha süreç yeniden başlatılmıştı. Kanarya Mahallesi'ne KİPTAŞ kentsel dönüşüm ofisi kurarken yeni projede 913 bağımsız birim ile 84 bin metrekarelik yapı stokunun yenilenmesi amaçlanıyor. 

ali kurt açıklama

KİPTAŞ Başkanı Kurt resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile "Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde yerinde dönüşüm için Küçükçekmece Belediyesi ile imzaladığımız iş birliği protokolü kapsamında hak sahipleri ile bir araya geldik. Küçükçekmece Belediye Başkanımız @kemalcebichp ile süreçle ilgili bilgilendirme yaptık, soruları yanıtladık" ifadelerine yer vererek karşılıklı uzlaşma ile süreci yürüttüklerini bir kere daha dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@