İstanbul Kent Ormanı İçin Detaylar Belli Oldu...

İstanbul'a kurulacak olan dev kent ormanı için sona gelindi. Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı nerede, ne zaman açılacak, giriş ücretli mi olacak?

Emlak Haberleri 06.07.2018 - 11:06 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

İstanbul'a kurulacak olan dev kent ormanı için sona gelindi. Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı nerede, ne zaman açılacak, giriş ücretli mi olacak?

Aldığı yoğun göç nedeni ile günden güne betonlaşmaya devam eden İstanbullulara sevindirici bir haber geldi. İstanbul'un yeşillik oranı ve orman miktarını büyük oranda arttıracak olan Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı için sona gelindi. İstanbul Kent Ormanı Nerede?Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Alibeyköy Baraj Gölü'nün kuzeyinde kuruluyor. Etaplar halinde hazırlanan projenin ilk etabı bu senenin Eylül ayı itibari ile İstanbulluların hizmetine girmiş olacak. İstanbul Kent Ormanı Büyüklüğü Ne Kadar?İstanbul kent ormanı projesi toplamda 5 milyon 283 bin 429 metrekarelik dev bir alanda kuruluyor. Proje kapsamında gelen ziyaretçilerin yararlanabilecekleri kır lokantaları, uçurtma atölyeleri, büjeler, seyir kulesi, ibadethane, hayvan barınakları, kır kahveleri, büfeler ve idari binalar yer alacak. Şu ana kadar orman için mevcut orman dokusunu koruyacak ve bütünlük oluşturacak şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 bin 167 ağaç, 420 bin çalı ve 160 bin yer örtücü dikimi yapıldı. Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı projesinde ilk etap Eylül ayı itibari ile doğa ile iç içe bir gün yaşamak isteyen kişilerin ziyaretine açılacak. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@