İstanbul Kiptaş Tuzla Meydan Evler Konut Projesi Kura Çekilişi Sonuçları İsim Listesi Belirlendi!

İstanbul'da kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilere hizmet veren KİPTAŞ yeni konut projeleri arasında yer alan Tuzla Meydan Evler Konut Projesi için hak sahipleri belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan ilk isim çekilişi ile KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler kura çekilişi isim sonuçları isim listesi belirlendi. KİPTAŞ kura çekilişi hangi kanalda, canlı yayın nasıl izlenir, KİPTAŞ Meydan Evler konut projesi kura çekilişi sonuçları nasıl öğrenilir?

İstanbul Konut Projeleri 21.06.2021 - 11:05 21.06.2021 - 11:05 Serhat Karaman

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan KİPTAŞ sosyal konut projelerinde üretime tüm hızı ile devam ederken 21 Haziran 2021 Pazartesi yani bugün Tuzla Meydan Evler konut projesi için hak sahipleri yapılan canlı yayın ile belirlendi. Kura çekimine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. 

KİPTAŞ TUZLA MEYDAN EVLER KONUT PROJESİ KURA ÇEKİLİŞİ CANLI YAYINI HANGİ KANALDA, NASIL İZLENİR, İBB FACEBOOK CANLI YAYIN LİNKİ VAR MI?

İstanbul KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler konut projesi kura çekilişi koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbirler kapsamında sınırlı sayıda kişinin katıldığı kura çekimi ile belirlendi. Noter huzurunda yapılan kura çekilişine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İBB Sözcüsü Murat Ongun da törende kura çekilişine katılım gösterdi. 

Başvuru sahiplerinin kura çekilişini anlık olarak takip edebilmeleri adına çekiliş İBB TV'nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden de canlı olarak yayımlandı. İBB TV Facebook canlı yayın linki için TIKLAYINIZ...

KİPTAŞ TUZLA MEYDAN EVLER KURA ÇEKİLİŞİ 2+1 AÇIK MUFTAK, 2+1 VE 3+1 DAİRE SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 

Yapılan kura çekilişi töreninde kısa bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu "Değerli kıymetli yol arkadaşlarım ve bizi heyecanla takip eden ve bu projeye başvuruda bulunan kıymetli hemşerilerim. 40 bine yakın hemşerimizin buraya başvuruda bulunması beni oldukça mutlu etti. 

Genel Müdürümüzün bu sayıyı vermesi ile bizim bu süreçte yoğun bir şekilde arsa ve arazi üreterek sosyal konut projelerine yoğun talep oluşan ilçe belediyelerde işbirliği yaparak sosyal konut üretimine yanıt vermemiz gerekiyor. İstanbul'da arsa stoku konusunda bazı gerçekler var. Bunları iyi değerlendirmek ve bu kotadan yürüyerek İstanbul'un geleceğine güzel yaşam alanları hazırlamakla sorumluyuz. Bazen gerekiyorsa bugünün maliyetlerine göre hesap yapmak zorundayız. Gönlümüz ihtiyacı olan kişilere en uygun şekilde ev sahibi olma imkanı sunmak ister ancak bazı gerçeklerde var. 

Bu bakımdan KİPTAŞ'ta ki tüm arkadaşlarımın cesaretini biliyorum. Bunu biraz daha arttırın, biz hepinizin yanındayız. 149 daireye 40 bin kişi başvuruda bulunuyorsa ihtiyaç çok demek ki. Maliyet konusunda da cesur olun. KİPTAŞ'a olan güveni biliyoruz biraz daha maliyetler yüksek olsa da insanlar yine de başvuruda bulunacaktır. İstanbul'un sosyal konut ihtiyacına çok yoğun bir şekilde karşılık verebiliriz" diyerek KİPTAŞ'ın önemine değindi. 

Yapılan kura çekimi ile hak sahipleri belirlenirken söz konusu listenin akşam saatlerinde KİPTAŞ internet sitesi üzerinden ilan edileceği ve hak sahiplerinin KİPTAŞ internet sitesi üzerinden sorgulanabileceği ilan edildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@