İstanbul KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi Kura Tarihi Belli Oldu!

İstanbul'da KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler konut projesi için merakla beklenen kura tarihleri belirlendi. Kiptaş Tuzla meydan evler kura tarihi ilan edildi. Kura çekilişi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katılımı ile gerçekleştirilirken kura çekimi canlı yayın ile belirlenecek.

Konut Projeleri 18.06.2021 - 15:34 18.06.2021 - 15:34 Serhat Karaman

İstanbul'da konut fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ederken süreçte ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ ve KİPTAŞ gibi ucuz sosyal konut projesi üreten sosyal destek projelerine yönelmişti. Süreçte İstanbul için TOKİ'nin 100 bin sosyal konut projesi başvuru tarihinin duyurulmasını beklerken KİPTAŞ tarafından ise Tuzla Meydan Evler konut projesi için başvurular açılmıştı. 

Tuzla Meydan Evler KİPTAŞ konut projesi için başvuru yapan kişilerin merakla beklemiş oldukları kura tarihi ilan edildi. KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler konut projesi için kura çekimine özel bir tören düzenlenecek. Düzenlenen tören KİPTAŞ'ın sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayımlanırken kura çekilişine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da katılacak. 

KİPTAŞ TUZLA MEYDAN EVLER KURA ÇEKİLİŞİ HANGİ TARİHTE, NE ZAMAN, SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Toplamda 149 adet konut ve 9 ticari bölümün üretileceği Tüzla Meydan Evler konut projesi için en düşük konut fiyatı 264 bin lira olarak belirlenmiş, fiyatları yüksek bulan bazı vatandaşlardan eleştiriler gelmişti. Ön başvuru yapan kişiler arasında hak sahiplerini belirlemek adına beklenen kura tarihi içi beklenen açıklama geldi. 

Yapılan kura çekimi sonrasında noterin onayı ile beraber çekiliş listesi KİPTAŞ internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Koranavirüs salgını nedeni ile başvuru sahipleri kura çekimi yapılacak olan salona tedbirler kapsamında alınmayacak ancak çekilişi canlı yayın ile takip etme imkanı sunulacak. KİPTAŞ Facebook, Youtube ve Twitter hesapları üzerinden konut projesi başvuruları kabul edilecek. Kurada adı çıkan kişiler ev sahibi olma hakkı elde ederken adı çıkmayan kişiler tarafından yapıtılan KİPTAŞ başvuru parası iadesi ise 5 iş günü içerisinde gerçekleştirilecek. Kredi kartı ile ödeme yapan kişilere ise para iadesi 5 Temmuz 2021 tarihi itibari ile yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@