İstanbul Kira Fiyatları Yerinde Saydı!

Yükselen enflasyon rakamları ile kira artış oranları da rekor seviyelere çıktı. Ancak ev sahipleri kiracılarını kaybetmemek için kiraya zam yapmamayı tercih etti.

EMLAK HABERLERİ 19.05.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Yükselen enflasyon rakamları ile kira artış oranları da rekor seviyelere çıktı. Ancak ev sahipleri kiracılarını kaybetmemek için kiraya zam yapmamayı tercih etti.

Ekonomik göstergelerde yaşanan bozulma pek çok sektörü olduğu gibi konut sektörünü de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Enflasyon rakamları rekor seviyelerde artış göstermesine rağmen ev sahipleri kiracı bulamam endişesi ile kiracılarına zam yapmamayı tercih etti. İstanbul'da En Ucuz Kira Arnavutköy'de İstanbul emlak piyasasında kiralar incelendiğinde geçen seneye oranla bir kira artışı yaşanmadığı gözlemlendi. 2+1 evler için İstanbul'da en ucuz kiranın 800 liralık başlangıç fiyatı ile Arnavutköy'de alındığı görülürken İstanbul'da kiranın en pahalı olduğu ilçe ise aylık 6 bin 500 liralkı kira bedeli ile Beşiktaş oldu. Star Gazetesi tarafından yapılna habere göre kiraların ucuz olduğu bölgeler Beylikdüzü, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy olarak sıralandı. Söz konusu ilçelerde aylık kira bedelleri 2+1 kiralık daireler için 800 lira ila 900 lira arasnıda yer aldı. 2+1 kiralık evlerin 1.600 lira ve üstünde olduğu İstanbul semtleri is eBakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli ve Sarıyer olarak sıralandı. Bu bölgelerde yer alan evlerde kiralık ev fiyatları için talep edilen ücretler rezidans daireler ya da deniz gören evler için 6 bin 500 liraya kadar çıkabiliyor. Bağcılar, Zeytinburnu, Çekmeköy, Tuzla ve Eyüp gibi semtlerde ise bir yandan yapılan yeni rezidans daireler ile bir yandan eski yapı stokunun bir arada bulunduğu ilçelerde ise kira fiyatları arasında büyük bir makas bulunuyro. Bağcılar bölgesinde yer alan 2+1 dairelerde kira fiyatları 1.100 TL’den başlarken yeni rezidans dairelerde ise kiralar 3 bin 100 liraya kadar yükselebiliyor.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@